پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
مدیر کل اوقاف و خیریه سیستان و بلوچستان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی عمر خود را صرف دفاع از اسلام و انسانیت کرد.
گیتی آنلاین_ به گزارش روابط عمومی زندانهای استان، مراسم آزادی ۲۴ نفر از مددجویان زندان زاهدان از محل موقوفات و کمک خیرین با حضور حجت الاسلام مومنی مقدم مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و دکتر سلیمانی مدیر کل زندان های استان برگزار شد .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در این مراسم گفت: همه مخلوقات خدا برای خداوند ارزشمند هستند اما بیشتر از همه برای انسان ارزش گذاشته است چرا که به او عقل و اختیار داده است . خداوند انسان را خلق کرد و به ملائک دستور سجده داد وقتی فرشته ها به خلقت انسان اعتراض کردند خداوند فرمود کسانی را خلق می کنم که در زمین نماینده من باشند .
حجت الاسلام والمسلمین مومنی مقدم افزود : اینکه انسان ها چقدر ارزش این خلیفه ا… بودن و ارزش نماینده خدا بودن را بداند هرکسی خودش می داند اما اگر به این جایگاه خود فکر کند می فهمد که چه تاثیری در هستی باید داشته باشد انسانی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی بر اساس همین ارزش ها عمر خود را صرف دفاع از اسلام و انسانیت کرد . سردار شهید سلیمانی هم زمان حیات اثرگزار جهانی بود و هم شهادت ایشان اثرات زیادی خواهد داشت که در آینده روشن خواهد شد چرا که خون شهدا هم برکاتی دارد که پس از حیات آنها نیز به تحقق اهداف عالی آنها کمک می کند مانند خون حضرت اباعبدا… الحسین که قرن هاست بر جهان اثرگزار است .
وی تصریح کرد: خداوند همه بندگانش را دوست دارد اما بهترین آنها کسانی هستند که تقوای بیشتری دارند این تقوا به دست نمی آید مگر با ارتباط مستمر با خداوند و اجرای اوامر الهی و دوری از محرمات . خداوند فرصت هایی در اختیار انسان قرار می دهد تا فکر کند فکر کردنی که از ۷۰ سال عبادت برتر است این تفکر در شلوغی و مشغله انجام نمی شود بلکه در خلوت و تنهایی به دست می آید زندان را باید به چشم این فرصت نگاه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مومنی مقدم ادامه داد : خداوند آنقدر بندگانش را دوست دارد که نمی خواهد بنده اش در بند یا برده باشد. یکی از برنامه های واقفین و خیرین این است که به افرادی که به دلایلی گرفتار زندان شده اند کمک شود و زمینه آزادی آن ها فراهم شود. غالبا این کمک ها به سوی افرادی سوق داده می شود که مرتکب جرایم غیر عمد شده اند لدر این راستا این بار از سوی اداره کل زندان ها این جرقه در فکر ما ایجاد شد که برخی افراد که مرتکب خطایی هم شده اند اما پشیمان و متنبه شده اند نیز نیازمند کمک هستند .
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: