پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین روز دوشنبه 16 دی(6 ژانویه) در پاسخ خود به نامه اتحادیه دانشگاه‌های جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی ضمن تقدیر از توجه دانشجویان نسبت به آینده بشر نوشت انتظار دارد که دانشجویان از کره زمین به عنوان خانه مشترک بشر به خوبی حفاظت کنند.

نامه رئیس جمهوری خلق چین به این شرح است:

نمایندگان اتحادیه دانشگاه‌های جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی:

بسیار خوشحالم که نامه شما را دریافت کردم و از ابراز توجه دانشجویان کشورهای مختلف به مسئله تغییرات اقلیمی که با آینده بشر ارتباطی نزدیک دارد تقدیر می‌کنم.

بیش از 40 سال پیش، من سال‌ها در یک روستای کوچک در فلات غربی چین زندگی کردم که در آن موقع محیط آن به دلیل استخراج بیش از حد منابع به شدت آسیبی دیده بود و در نتیجه آن مردم روستا نیز بسیار فقیر شده بودند. من از آن موقع متوجه شدم که بشر و طبیعت یک جامعه مشترک را تشکیل می‎دهد و ضرر به طبیعت در آخر به خود بشر ضرر خواهد رساند. من معتقدم "کوه‎های سبز به مثابه کوه‎‏هایی از طلا و نقره هستند" و امیدوارم که چین نه تنها وضعیت محیط زیست خود را تقویت کند بلکه با انجام مسئولیت‎های بین‌المللی که برای مقابله با تغییرات اقلیمی بر عهده دارد بتواند به اتفاق کشورهای مختلف جهان، برای حفاظت از کره زمین به عنوان خانه مشترک همه انسان‎ها تلاش کنند.

شما دانشجویان دکتری دانشگاه‌های معروف جهان هستید. انتظار دارم شما در این زمینه تلاش کنید و از شما دعوت می‌کنم که با ادامه توجه به توسعه چین، پیشنهادهای خوبی را برای ما مطرح کنید.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین

6 ژانویه سال 2020

در نشست سالانه مجمع اقتصادی جهان در ماه ژانویه سال 2019، دانشگاه چینگ هوا از دانشگاه‌های معروف جهان دعوت کرد که درباره وظایف تاریخی دانشگاه‌های برجسته در روند مقابله با تغییرات اقلیمی با یکدیگر رایزنی کنند. این پیشنهاد بازخوردی مثبت داشت. ماه مه همین سال اتحادیه دانشگاه‌های جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی در دانشگاه چینگ هوا به طور رسمی تاسیس شد. 12 دانشگاه از 9 کشور در 6 قاره اعضای اولیه این اتحادیه را تشکیل دادند. این اقدام نوآورانه به ابتکار دانشگاه های چین و با همکاری‌ دانشگاه‌های جهان به ساخت فرهنگ محیط زیست جهانی، تشکیل جامعه بشری با سرنوشت مشترک و رهبری همکاری جهانی در مقابله با تغییرات اقلیمی نقشی مؤثر خواهد داشت و مورد توجه‌ و تقدیر گسترده جامعه جهانی قرار گرفته است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: