پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: شرایط جسمی و روح لطیف کودکان در حوادث شکننده‌تر است و مراقبت ویژه از آنان بسیار حیاتی است

گیتی آنلاین_ به نقل از مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان: شرایط جسمی و روح لطیف کودکان در حوادث شکننده‌تر است و مراقبت ویژه از آنان بسیار حیاتی است

وی افزود: با عنایت ویژه‌ی مدیرعامل و معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کشور، تیم امداد فرهنگی کشوری جهت هماهنگی و اعزام به مناطق سیل‌زده‌ی جنوب استان امروز(بیست و پنجم دی‌ماه) وارد استان می‌شوند.

معصومه هادی از دَلگان، دشتیاری و زرآباد به عنوان مقصدهای اولیه‌ی آنان نام برد و تصریح کرد: پس از اجرای برنامه در این مناطق و بنا به ضرورت برنامه‌های این گروه در محل‌های دیگری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این مطلب که: هنگام بروز حوادث طبیعی، کودکان آسیب‌پذیرتر هستند و شرایط جسمی و روح لطیف آنان در مواجهه با این رخدادها شکننده‌تر است، مراقبت ویژه از این سرمایه‌های ملی را یک امر ضروری دانست و افزود: انجام برنامه‌های گوناگون فرهنگی، هنری و ادبی در قالب قصه‌گویی، شعرخوانی، بازی، اهدای کتاب و اسباب‌بازی به مخاطبان از جمله ویژه‌برنامه‌هایی است که در همین راستا برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

هادی هم‌چنین از هماهنگی‌های انجام شده با ستاد بحران استان، استانداری، فرمانداری‌ها و آموزش و پرورش مناطق آسب‌دیده خبرداد و خاطرنشان کرد: تیم مذکور برنامه‌های خود را در روزهای آینده در دشتیاری، دلگان و زرآباد اجرا خواهد کرد.

قابل ذکر است ،با توجه به آسیب جدی به جاده‌ها و پل‌ها امکان حضور تماشاخانه‌ی سیار وجود ندارد و همکاران با استفاده از ظرفیت کتاب‌خانه‌ی سیار به این مناطق سفر خواهند کرد.

گفتنی است، تیم امداد فرهنگی کانون پیش از این در سال گذشته، نخستین سفر رسمی خود در کشور را به سیستان و بلوچستان انجام داد و با حضور در روستاهای استان خاطرات خوشی را برای کودکانو و نوجوانان و خانواده‌های آنان رقم زد.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: