پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
محمد هاشمی:
برادر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: باید عهدی دوباره ببندیم تا اهداف رادمرد انقلاب محقق شود.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، محمد هاشمی رفسنجانی در آئین گرامیداشت سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی با بیان سخنانی اظهار کرد: باید پیمانی دوباره ببندیم با مردی از دیار رفسنجان که وحدت و دوری از افراط و تفریط ویژگی‌اش بود تا خون شهدا پایمال نشود.

متن کامل سخنان محمد هاشمی رفسنجانی در سومین سالگرد درگذشت برادرش آیت الله هاشمی رفسنجانی به این شرح است:
 
خیر مقدم عرض می‌کنم به تمامی فرهیختگان و میهمانان حاضر در بزرگداشت سومین سالگرد مراسم ایت‌آلله هاشمی رفسنجانی، باشد که نسیم یادش زمهریر زمستانی‌مان را به بهار امید پیوند زند.
اینک در سومین سال از دی‌ماه پُر خطر و خاطره و خروش به یاد "رکن رکین انقلاب" گرد هم آمده‌ایم تا پیمانی تازه کنیم و عهدی دوباره بربندیم و تحقق ببخشیم اهداف و آمال این راد مرد تاریخ را و تلاش کنیم برای حفظ نظام و ارززش‌های آن که با خون شهیدان تثببت شده است.
با مردی از دیار رفسنجان، قم، تهران، جماران، ایران.
همان هاشمی که اعتدال و میانه روی، وحدت و دوری از افراط و تفریط دغدغه همیشگی‌اش بود.
او وحدت آفرینی را بر تفرقه افکنی تنش زدایی را بر تنش‌زایی و منافع ملی را بر منافع گروهی و شخصی همواره مقدم می‌دانست.
مردی از جنس "ادخلوها به سلام آمین". مردی که آفتاب بهاری در پیشانی داشت و قطب نمایی از جنس وحدت که قلب‌ها را به قبله‌گاه اتحاد و چشم‌ها را به سجاده آرامش و دست‌ها را به دریای وحدت گره می‌زد.
"چهره ممتاز" که در وسط میدان طلایه‌دار "و من المومنین رجال صدقوا" بود و در کشاکش خدنگ و خدعه و نیرنگ و تزویر با "هوش وافری" که داشت "چهره‌ای تابناک" در حافظه خیابان‌های انقلاب و نعمتی اصیل و گرانبها در سال‌های قحط الرجال به جای گذاشت.
"منوری" که هرگز خاطره‌اش زدوده نخواهد شد و خاطرات دریای مجاهدت‌هایی که هرگز از خروش نخواهد ایستاد.
بازوی توانای امام و رهبری و زبان گویای انقلاب همو که ابتکار و نوآوری را همراه با اقدامات شجاعانه به مقتضی زمان و مکان بی‌هیچ پروایی داهیانه عمل می‌کرد. مردی از جنس امیرکبیر، مردی که خمینی کبیر او را اینگونه ستودند: "بدخواهان بدانند هاشمی زنده است تا نهضت زنده است".
نزهتگه یادش قرین دعای خیر و صلوات و آرامگه پاکش معطر از نفحات قدسی الرحمان و در سوگ جان کاهش به درگاه خداوند عرض می‌کنیم:
پروردگارا! 
اگر تو تکیه‌گاهمان نباشی بسیار زودتر از آنچه که در تصور درآید فرو می‌ریزیم.
 پروردگارا!
قلبمان را چنان آرامشی عطا کن که در شمار "رضی الله عنه و رضوا عنه" از رهیق محبت و رضایت تو سیراب گردیم.
خداوندا! حالمان را چنان کن که با انصاف و مهربانی، بندگانت را آنچنان که نشان از خلقت تو دارند شایسته اکرام بدانیم.
خداوندا! در این حوادث خونین دی‌ماه قلب ما را به آرامش "لا خوف علیهم و لا یحزنون" نورانی گردان تا در فراق سردار دل‌ها سلیمانی‌ها شویم و همچون مردم کرمان عاشقان خدمت شویم نه شیفتگان قدرت و در اوج آسمان‌ها به شهپر پرواز از حضیض خاک به سریر شهادت و بندگی و لبخند تو دست یابیم.
آمین یا رب العالمین
دی ماه ۹۸
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: