پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
فاطمه هاشمی:
دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی در سومین سالگرد درگذشت پدرش با بیان اینکه اکنون مردم در حسرت تدبیر و صداقت و شفافیتی هستند گفت: مردم در آرزوی تنش‌زدایی اقتدار نرم کشورند.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، فاطمه هاشمی دلنوشته در سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی دلنوشته‌ای برای پدرش خواند.

متن نوشتار فاطمه هاشمی به این شرح است:

پدرم، سه سال است که از فراق تو می‌گذرد، بیش از هزار روز!، روزهایی که هر ساعت آن برای ما عمری گذشت، امروز می‌بینم، نه تنها خاک، سرد نبود و داغ تو را آسان نکرد.
 نه تنها برای فرزندان وخانواده‌ات، بلکه برای مردم، مردمی که امروز بیش از هر زمان دیگری، به تو نیاز دارند و کمبود بودنت را احساس می‌کنند، امیدوار بودیم جای خالیت برای ما که نه، اما برای مردم وایران پرشود اما این روزها بیش از هر زمان دیگری می‌شنویم کاش و ای کاش، هاشمی بود.
مردم تو را می‌خواهند تا بتوانند با اطمینان به عقلانیت و تدبیریت، نگران فردایشان و آینده فرزندانشان نباشند، چرا که تو چون پدری دلسوز، نگران همه فرزندان ایران بودی.
مردم تو را می‌خواهند تا به عقب بازنگردند وآنچه را که طی این ۴۰ سال با زحمت و هزینه فراوان به دست آورده‌اند، به شراره‌ای از کف ندهند.
امسال سالگرد رحلتت مصادف با وقایعی یکی از یکی تلخ‌تر و سیاه تر شده است.
عروج حاج قاسم سلیمانی که بیش از هر فرمانده نظامی به تو ارادت و علاقه داشت و تو بیشتر از هر سرباز وطنی، به صداقت و جوانمردیش ایمان داشتی، ضربه‌ای سخت بر بغض فروخته ما بود اما جانسوزتر از آن، پرپر شدن ۱۷۶ تن از انسانهای بیگناه براثر قصور و تقصیر مسئولان امر و پنهانکاری حقیقت از مردم بود.
اگر حاج قاسم، به شهادت رسید، عمری در حسرت این پایان بود و شهادت هنر مردان خداست اما داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سالها زندگی داشتند.
اکنون مردم در حسرت تدبیر و صداقت و شفافیتی هستند که در بدترین شرایط جنگ، صلح را برای آنها به ارمغان آورد، در آرزوی تنش زدایی و اقتدار نرم کشورند و کاش خودت بودی و ما فقط حسرت آرزوهایمان را نمی خوردیم.
پدرم!
امسال سالگرد رحلتت مصادف با ایام فاطمیه است، ایامی که همیشه سیلاب اشک را از دیدگانت روان می ساخت.
غصه و غم زهرا از آن بود که دید همه زحمات پدر و یاران پدرش، سیر دیگری پیدا کرده و خون دل می خورد و نمی توانست دفاع کند ومی دانست که دفاع هم به قیمت تفرقه جامعه اسلامی تمام خواهد شد. 
اینجاست که می فهمیم زمانی که پیامبر در بستر بیماری بودند و فاطمه زانوی غم به بغل گرفته بود و می گریست و با شنیدن خبری که پیامبر آهسته به او گفت تبسم کرد و آن چیزی نبود جز اینکه پیامبر به او گفت تو به زودی پیش من خواهی آمد آیا می توانیم باور کنیم که نفس و دردانه رسول اکرم آنقدر درعذاب و سختی باشد که حاضر باشد عزیزان خود را ترک کند و به دیار باقی بشتابد.
آری فاطمه خسته بود خسته از نفاق و ریا و کینه و نزاع و نامهربانی‌ها
پدرم چه خوب فهمید و گفتی خدایا مردم خسته‌اند و خسته از این همه نزاع خسته از این همه نزاع کم حاصل و یا بی‌حاصل 
مردم را باور کردی و صدای آنها را شنیدی 
آنقدر بصیرت داشتی و آنقدر صادق بودی که حقیقت را بگویی. 
امروز هم مردم خسته‌اند وخسته‌تر از گذشته و ناامید 
و گفتی تاریکی‌ها آبستن حوادث‌اند و به چشمان بینا نیاز داریم 
و گفتی سیاستمداران اشتباهات زیادی می‌کنند که تاوان آن را ملت‌ها باید بپردازند. 
و گفتی غرور ملتی را چه آسان می‌توان شکست آنگاه که خیر و مصحلت مردم خود را ببینیم. 
وای بر ما، وای به همه کسانی که ادامه دهنده راه ظالمان در زمانه خودمان هستند
وای بر آنانکه از تاریخ درس عبرت نگرفته‌اند و همانند ۱۴۰۰ سال پیش انحراف در دین را آغاز کرده و ادامه می‌دهند. 
تمام غم و غصه هاو خستگی فاطمه انحراف از دین و راه پیامبر بود که هم اکنون شاهد آن در این دوران می‌باشیم.
انتهای پیام/
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: