پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
در حاشیه مراسم سومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
کتاب «انتقال قدرت»، خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۶ با حضور معاون اول رئیس جمهور در مراسم سومین سالگرد ارتحال آیت الله در سالن اجلاس سران، رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، یکی از برنامه های مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی که صبح امروز پنج شنبه در سالن اجلاس سران در تهران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شوپدد، رونمایی از کتاب جدید کارنامه و خاطرات ۱۳۷۶ است.

کتاب «انتقال قدرت»، حاوی مندرجات هفدهمین دفتر خاطرات دست نوشت آیت الله است و با انتشار این کتاب، ۱۳ دفتر دیگر از روزنوشت‌های ایشان باقی مانده که به تدریج در سال‌های آتی انتشار خواهد یافت.

یکی از کارهای بزرگ، ماندگار و ارزشمند آیت الله هاشمی رفسنجانی، ثبت روزانه کارنامه و خاطرات از ابتدای سال ۱۳۶۰ تا ۱۸ دی ۱۳۹۵ – یک روز قبل از رحلت- است. تاکنون کتاب های «عبور از بحران»، «پس از بحران»، «آرامش و چالش»، «به سوی سونوشت»، «امید و دلواپسی»، «اوج دفاع»، «دفاع و سیاست»، «پایان دفاع، آغاز بازسازی»، «بازسازی و سازندگی»، «اعتدال و پیروزی»، «سازندگی و شکوفایی»، «رونق سازندگی»، «صلابت سازندگی»، «صبر و پیروزی»، «مرد بحران ها» و «سردار سازندگی» از مجموعه خاطرات روزنوشت و نیز کتاب های «دوران مبارزه»، «انقلاب و پیروزی» و «انقلاب در بحران»، مربوط به خاطرات تولد تا پایان سال ۱۳۵۹ زیرنظر ایشان تنظیم و منتشر شده است.  

کتاب انتقال قدرت که به اهتمام محسن هاشمی رفسنجانی آماده شده است، در سال ۱۳۷۶ دوره هشت ساله دولت سازندگی به پایان رسید و در انتخابات دوم خرداد، سیدمحمد خاتمی، رییس جمهور شد. در این کتاب خاطرات بسیار جالب و خواندنی از مسایل هفته های قبل از انتخابات سرنوشت ساز دوم خرداد و نیز مسایل بعد از انتخابات و نقش ایشان در رفع اختلافات و نزدیک کردن دیدگاه‌ها در جریان تعیین وزرای کابینه و نیز تاثیرگذاری بر سیاست های تنش زدایی منطقه‌ای و جهانی آمده است.
در این کتاب نقش تعیین کننده آیت الله در برپایی اجلاس سران سازمان کنفرانس اسلامی در تهران، سفر امیر عبدالله، ولیعهد وقت عربستان سعودی به تهران و حضور در منزل ایشان و نیز سفر موفقیت آمیز آیت الله به عربستان و نزدیکی جمهوری اسلامی ایران با این کشور، منشا خیرات فراوانی در توفیقات سیاست خارجی شد که در این کتاب ناگفته‌های فراوانی از روزهای تاریخی سال ۱۳۷۶ آمده است و توجه به آن موفقیت‌ها می‌تواند برای مشکلات امروز کشورمان راهگشا باشد.

کتاب انتقال قدرت؛ کارنامه و خاطرات ۱۳۷۶ در ۸۰۰ صفحه و با بیش از دویست تصویر و سند تاریخی توسط دفتر نشر معارف انقلاب وارد بازار کتاب می‌شود.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: