پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۱۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
 
پا گذاشتن به دنیای مدرن، قوانین خاص خودش را دارد، قوانینی که می تواند در کسب و کار نقش مهمی را ایفا کند. کسب و کارهای امروزی تفاوت زیادی با گذشته دارند و یکی از مهمترین خصیصه های فضای کسب و کار امروزی تغییرات گسترده و لحظه ای در سلایق، نیازها و سبک زندگی انسان های مدرن است.  بالتبع با توجه به اینکه کسب و کارها باید به نیازهای شهروندان پاسخ دهند؛ برای رسیدن به این هدف، نیازمند رصد و همراهی با تغییرات هستند، می توان گفت، کسانی که در این دریای مواج کسب و کار سکان را به دست گرفته اند، مدیرانی هستند که تاثیر گذارند و نقشه راه دست آنها است. آنها در فضای کسب و کار، عامل مهمی هستند که اگر بخواهند از قافله تغییرات جا نمانند ، باید خود را به روز کرده و با آنچه که دنیای جدید کسب و کار از آنها می خواهند منطبق شوند. اکنون بدون شک دوره گذار مدیران از روش های سنتی به شیوه های مدرن است و مدیری می تواند، مدال مدرنیته را بر گردن بیاندازد که در این راه گام های رو به رشدی بردارد.
مدل های مدیریتی آینده همگی به دنبال از میان برداشتن موانع از سر راه کارمندان و کمک به پیشرفت آنهاست.افراد در زیرمجموعه مدیریت به سمت و سوی قدرتمند ساختن و درگیر کردن کارمندان در فضاهای گوناگون سوق داده می شوند.
این در حالی است که مدل های سنتی مدیریت کسب و کار بر اساس ترس، دستور و کنترل بنا شده بود، در روش سنتی کارگران کار می کردند تا مدیران پیشرفت کنند، اما دیگر آن دوران به سر آمده و این روزها، مدیران باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا از فراهم شدن زمینه پیشرفت کارمندانشان اطمینان کنند. در دنیای حاضر، می توان این مساله را با صراحت گفت که کارکنان، بزرگترین سرمایه هر نهاد یا سازمان و شرکتی هستند، چرا که در گذشته مدیر دستور پرش می داد و کارکنان فقط می پرسیدند چقدر؟ اما امروز، مدیران به همراه کارکنان خود باید از روی موانع عبور کنند.
مدیریت سنتی می گوید: مدیر باید در بالاترین جایگاه یک نهاد بنشیند، تمام اطلاعات را از همه جا بگیرد، خودش تصمیم را اتخاذ کرده و به کارمندانش برای اجرا ابلاغ کند، اما مدیریت مدرن برخلاف این موضوع است و به همین خاطر بر پایه خرد جمعی تصمیم گیری می شود. 
 در واقع اگر مدیران ما بخواهند در دنیای جدید که فناوری اطلاعات حرف اول را می زند، در کسب و کار حرفی برای گفتن داشته باشند و پیشرفت کنند، باید به سمت روش های جدید کسب و کار و مدیریت مدرن و داشتن درک درست از فناوری ها بروند.
البته درک درست از فناوری به معنای حرفه ای بودن در ریزترین و جزیی ترین مهارت های تکنولوژی یا حتی خبرداشتن از همه اخبار با تمام جزییات نیست، بلکه بدین معناست که مدیر ارشد نیاز به درک فضا و چشم انداز فناوری دارد و باید بداند فناوری و پیشرفت های آن چه اثراتی می تواند در مسیر کار و رشد شرکتش داشته باشد، به عبارت دیگر مدیر باید اطلاعات کافی راجع به آنچه در فضای وب برای مشتریانش اتفاق می افتد را به دست آورد و نسبت به این که چه فضاهای اجتماعی و مشارکتی در بهبود شرایط کاری خود و نهاد متبوعش تاثیرگذاراست درک درستی پیدا کند.//////
انتهای پیام 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمدعارف اصفهانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: