پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
شیویاری:
یکی از اساسی ترین مشکلات در تقسیمات کشوری مسائل اجتماعی است.

یعقوب شیویاری نماینده مردم میانه، ترکمانچای، کاغذکنان، کندوان و مرکزی درباره مشکلات در پیش روی ایجاد یک بخش جدید در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: وقتی دهستانی می خواهد اسم بخش بگیرد مطمئنا حول و حوش آن یکسری مسائل اجتماعی هم پیش می آید ضمن این که یک سری زیرساخت ها هم باید ایجاد شود و برای دولت هزینه است. 
شیویاری افزود: بعد که بخشداری شد خب در رأس آن یک بخشدار باید باشد امکانات ساختمانی می خواهد، ماشین آلات می خواهد، باید حداقل چند تا اداراتی که حیاتی هستند را در آن بخش مستقر کنند، واقعیت این است که هم منابع مالی  و هم مسائل امنیتی، مسائل اجتماعی در اینجا لحاظ می شود

تقسیمات کشوری قانون خاص خودش را دارد. اگر شرایط بخش شدنش باشد دولت هم باید اقدام اساسی انجام دهد. منابع مالی هم نیاز است. به هرحال باید منابع مالی را هم لحاظ کنند. 

شیویاری تصریح کرد: مردم باید توجیه شوند این که یک روستایی را به یک بخش ملحق می کنند هدفشان ارتقاء آن روستاست. به هر حال باید این مسائل اجتماعی باید حل شود. 

این که هیئت وزیران یک بخش را تصویب می کند شرطش آن است که مبادی قانونی حتما طی شده و شرایط اجتماعی لحاظ شده، البته مردم هم باید بالاخره خویشتن داری کنند به مسئولین و کارشناسان اعتماد کنند و بدانند که اگر این بخش پابگیرد حتما به نفع مردم است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: