پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
شیویاری:
شیویاری به بهره برداری رسیدن یک بیمارستان در شهرستان میانه، شبانه روزی شدن یک کلینیک درمانی و ارائه خدمات رایگان به شهروندان کم درآمد؛ تجهیز یک واحد درمانی به یک دستگاه ام آر آی و استقرار اورژانس هوایی استان آذربایجان شرقی در شهر میانه را از جمله موفقیت هایی دانست که در این دوره نمایندگی به نتیجه رسیده است.

در بین سه تا استان همجوار، میانه اولین شهرستانی است که اورژانس هوایی دارد و شهرستان های همجوار را هم پوشش می دهد.

وی ضرورت استقرار اورژانس هوایی در شهر میانه را اینطور توضیح داد: منطقه میانه نزدیک به 400 تا روستا دارد به ویژه در ایام سرد سال چون منطقه کوهستانی هم هست دو سه ماه راه برخی از روستاهای ما بسته است و به همین دلیل استقرار اورژانس هوایی در منطقه ضرورت داشت. در مواردی مثل مادران باردار و یا تصادفات احتمالی خانواده ها جانشان را از دست می دادند به دلیل آنکه این روستاها صعب العبور بود و به جز ایجاد اورژانس هوایی چاره دیگری نبود. 

وی خدمات اورژانس هوایی میانه را بی نظیر برآورد کرد و گفت: این اورژانس در میانه و شهرهای همجوارش خدمات بسیاری انجام داده و حضور این خدمت باعث شده که جان بسیاری از عزیزان ما نجات پیدا کرده است. 

نماینده مردم میانه، ترکمانچای، کاغذکنان، کندوان و مرکزی در ادامه گفت: به کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استان و شهرستان تلاش کردیم یک دستگاه ام آر آی از یک برند معتبر برای شهرستان تهیه کردیم. 

شیویاری از جمله خدماتی که در منطقه انتخاباتی خود پیگیری کرده و به نتیجه رسیده، به بهره برداری رسیدن یک بیمارستان اشاره کرد: بیمارستانی داشتیم که سال ها مخروبه بود. کمک کردیم به اتفاق سایر مسئولین شهر و استان این بیمارستان به بهره برداری رسید. 

وی افزود: یک کلینیکی داشتیم که بعد از ظهر تعطیل می شد و دو شیفت بیشتر خدمت رسانی نمی کرد و مشکلاتی را برای اورژانس بیمارستان شهر به لحاظ ازدحام بیمار در ساعات شب به وجود آورده بود. این کلینیک را ارتقاء دادیم به نحوی که اولین شهرستانی است که کلینیک سه شیفته است و شیفت شب دارد و به کارگران و کسانی که شرایط مالی مساعدی ندارند خدمات رایگان ارائه می دهد. 

نماینده مردم میانه در خانه ملت همچنین مطرح کرد: تا جائی که مقدور بود اعتبارات لازم برای پروژه های عمرانی را جذب کردیم. در حوزه ورزش، حوزه آب، حوزه راه و آموزش و پرورش هر موردی که بوده بالاخره ما کارهای زیادی انجام دادیم. 

شیویاری از میزان همکاری مسئولین دولتی و غیردولتی مثل شهرداری ها و شوراهای شهر گفت: بالاخره شورای شهر شرایط خاص خودش را دارد. یک سری شرح وظایف هایی دارند تا جایی که نیاز بوده و من احتمال می دادم کمک حال شان باشم قطعا ما با ایشان هماهنگ بودیم به ویژه با فرماندار که معاون استاندار هم هست تعامل کامل دارم چون بدون تعامل و هماهنگی نمی شود در شهرستان کار انجام داد. 

وی تاکیدکرد: روشی که ما اتخاذ کردیم و در منطقه اجرا کردیم این بود که به صورت تیمی مشکلات را پیگیری کردیم. مثلا فرض کن وقتی در حوزه راه مشکلاتی داریم معمولا مدیرکل استان، فرماندار، معاون عمرانی ایشان و حتی در صورت نیاز رئیس شهرستان همراه ما هستند و برای پیگیری ها به صورت تیمی می رویم. به نظر من وقتی که این صمیمیت را بین مسئولین می بینند افرادی که رأس اموری هستند تمایل شان بیشتر می شود که بتوانند مشکلات را حل کنند. 

وی تصریح کرد: اگر چه کار تیمی سختی هایی دارد اما در حوزه انتخابیه من ما توانستیم مشکلات آب و راه و آموزش و پرورش و اشتغال را تا جایی که امکان داشته دنبال کردیم و به نتیجه رساندیم که البته محدودیت هایی وجود داشته و این نتایج با توجه به شرایطی که وجود داشته به دست آمده است. 

در مناطق روستایی این حوزه انتخابیه روستاهای بسیار کم جمعیت داریم که کلاس هایی با جمعیت دو نفر در این مناطق تشکیل می شود. 

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: