پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
گیتی آنلاین - سرپرست بخشداری مرکزی کرج خبر داد : براساس معیارهای اعلام شده از مرکز بهداشت غرب شهرستان کرج ، روستای آتشگاه از روستاهای تابعه بخش مرکزی کرج به عنوان روستای پاک و سالم یکی از 7 روستای در دست بررسی در دانشگاه علوم پزشکی بهداشتی و خدمات درمانی استان البرز می باشد .


جواد شاکر با اعلام این خبر افزود : دستورالعملی از دانشگاه علوم پزشکی بهداشتی و خدمات درمانی استان البرز به مرکز بهداشت غرب شهرستان کرج ابلاغ که براین اساس 3 روستا از روستاهای تابعه بخش مرکزی توسط مرکز بهداشت غرب مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با تشکیل جلسه در دهیاری آتشگاه و بررسی های میدانی در این روستا ، روستای مذکور به عنوان کاندید انتخاب و مورد پایش قرار خواهد گرفت .

وی ادامه داد : این طرح کشوری بوده و در استان البرز 7 روستا انتخاب و مورد بررسی قرار می گیرد که از روستاهای تابعه این بخش و تحت پوشش مرکز بهداشت غرب شهرستان ، روستای آتشگاه انتخاب گردید .

سرپرست بخشداری مرکزی خاطرنشان شد : در راستای اجرایی شدن این موضوع ، جلساتی مستمر با حضور نمایندگان بخشداری ، مرکز بهداشت غرب شهرستان و دهیاری و شورای اسلامی روستای آتشگاه تشکیل می گردد که در این جلسات شاخصه های مطرح شده در دستورالعمل ابلاغی بررسی و در جهت به صفر رساندن مشکلات احتمالی روستا اقدام می گردد .

وی افزود : جلسه ای برای تشکیل تیم توسعه محلی در دهیاری آتشگاه با حضور معاونت محترم فنی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و حضور اعضای جلسه تشکیل گردید .

شاکر خبر داد : در آخرین جلسه ای که در این رابطه برگزار شد برای اجرایی شدن هر چه بهتر این طرح و منتخب شدن روستای آتشگاه به عنوان روستای پاک و سالم قرار شد موارد ذیل در روستا بررسی و اقداماتی در این رابطه انجام گیرد .

بیماریهای خاموش و کنترل آنها و بالابردن سطح آگاهی اهالی از طریق آموزش

برگزاری دوره های آموزشی خودمراقبتی و بهداشت خانواده برای ساکنین روستا

تشکیل جلسات هیأت اندیشه ورز در روستا در راستای تسهیل در بررسی شاخص های روستا و رفع نواقص موجود

تشکیل جلسات مستمر تیم توسعه محلی و هم اندیشی اعضای تیم

جلب همکاری و مشارکت ادارات متولی شهرستان در راستای هم افزایی و به نتیجه رساندن طرح مورد اشاره

سرپرست بخشداری مرکزی کرج اعلام داشت : از اهداف اجرایی شدن این طرح در واقع کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها بوده و درصورت محقق شدن ، ضمن حفظ بافت روستا و برقراری امکانات ضروری برای اهالی روستاها می توان از مهاجرت رو به رشد روستائیان به شهرها کاسته و در عین حال از تبدیل بافت روستایی به ساخت و سازهای غیرمجاز روستاها و شکل شهری شدن بافت روستایی جلوگیری بعمل آورد .

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: