پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۳۱۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
قزوین – گیتی آنلاین -رییس کارگروه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: ۴۰۰ هکتار از اراضی بایر و بدون استفاده در مناطق محروم و کم برخوردار الموت غربی و طارم سفلی استان قزوین به زیر کشت رفت.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از ایرنا,مازیار سلخوری روز چهارشنبه درخصوص روستاییان دهستان‌های محروم قزوین اظهار داشت:در مناطق کم برخوردار الموت غربی و طارم سفلی تحت آموزش کارگروه اشتغال قرار گرفته و برای زراعت در ۴۰۰ هکتار از زمین‌های بدون استفاده این روستاها اقدام کردند.

رییس کارگروه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین افزود: نخود، عدس، گندم و جو از جمله محصولاتی است که روستاییان جامعه هدف با کمک قرارگاه برای کشت و زراعت آنها اقدام نمودند.

وی اضافه کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی برای اشتغالزایی در دهستان‌های محروم استان علاوه بر بخش زراعت در رسته‌های دامداری سبک و سنگین، دستبافت‌ها شامل گلیم و قالی، زنبورداری، باغداری و طیور نیز فعالیت می‌کند.

سلخوری ادامه داد: طرح‌ها و برنامه‌های قرارگاه در هریک از این روستاها متناسب با شرایط و ظرفیت‌های آنها متفاوت است ولی در کل یک هدف اشتغالزایی، افزایش بهره وری و توان اقتصادی روستاییان در همه این طرح‌ها دنبال می‌شود.

رییس کارگروه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: به عنوان مثال رسته زنبورداری در منطقه چوقور دهستان طارم سفلی نسبت به سایر رسته‌ها موفق‌تر بوده است و ۱۷ نفر در این زمینه مشغول به کار شده و حدود ۲۰ تن تولید عسل داشته‌اند.

وی اضافه کرد: قرارگاه در سایر رسته‌ها از جمله پرورش دام سبک و سنگین در الموت غربی، راه اندازی کارگاه گلیم بافی در روستای آتان زوارک و آموزش و پرورش بوقلمون در سه دهستان هدف وارد عمل شده و اقدامات مناسب و مقتضی را در این زمینه انجام داده است.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) قزوین در پنج کارگروه تعلیم و تربیت، فرهنگی و اجتماعی،  عمران و زیرساخت، اقتصاد و اشتغال و سلامت در دهستان‌های زوارک الموت شرقی با ۳۵ روستا، دستجرد الموت غربی و چوقور طارم سفلی هرکدام با ۱۸ روستا مشغول خدمت رسانی است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: