پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
دولت منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ طی نشستی خبری عنوان کرد که افراط گرایی مذهبی منشاء غالب فعالیتهای تروریستی در منطقه است.

آقای ایریجان عنایت سخنگوی دفتر مطبوعاتی منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در این نشست گفت: افراط گرایان مذهبی به بهانه های قوم و مذهب، مردم را به مقابله با مدیریت دولت تحریک و استفاده از همه مظاهر و دستاوردهای تمدن روز را رد می کنند و هرگونه فاصله گرفتن از افراط گرایی را کفر و الحاد تلقی می کنند که برخی در این فرایند از لحاظ روحی تبدیل به تروریستهایی تحت کنترل افرادی با چنین طرز تفکراتی قرار می گیرند و در نهایت از انسانی عادی در جامعه به هیولایی ترسناک و مخرب تبدیل می شوند. بررسی موارد و پرونده های تروریستی و خشونت آمیز نشان می دهد که عاملان بیشتر آنها پیشینه افراطگرایی داشته اند.

این مقام شین جیانگی گفت: نیروهای افراط گرای مذهبی قبلاً با شیوه های مختلف در مدارس نفوذ می کردند و با به دام انداختن تعدادی از جوانان، آنها را در مسیر جنایت تربیت و راهنمایی می کردند.

او افزود: دولت شین جیانگ برای حمایت از این جوانان آموزش و آگاه سازی آنان در مدارس را درباره زیانهای افراط گرایی سرعت و شدت بخشیده و با راهنمایی قصد دارد آنها را از آموزه های افراطی دور و جدا کند تا زندگی سالمی را در مسیر درست در پیش گیرند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: