پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۳
البرز- فرمانده انتظامی استان، گفت: دراجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی در سطح البرز، طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از 70 میلیارد ریال اموال سرقتی کشف شد.
گیتی آنلاین_ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "عباسعلی محمدیان" درحاشیه برپایی نمایشگاه کشفیات پلیس البرز در جمع خبرنگاران، گفت: در اجرای این طرح که در 48 ساعت گذشته در سطح استان البرز به اجرا درآمد، 93 متهم که عضو 32 باند بوده و شامل 84 سارق و 9 مالخر هستند، دستگیر شدند.

وی با بیان این که ارزش ریالی اموال کشف شده تاکنون بیش از 70 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: این اموال شامل: سکه، دوچرخه، باند، ضبط و پخش خودرو، رایانه، لپ تاپ، تجهیزات و لوازم داخل خودرو، فرش و تلویزیون، دارو، خودرو و ... است.

 فرمانده انتظامی  استان دربخش دیگری از سخنان خود به کشف 12 خودرو سرقتی اشاره کرد و گفت: همچنین در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، یک دستگاه خودروی کامیون حمل مواد اولیه داروی قاچاق در آزاد راه "تهران-کرج" توقیف شد و در تحقیقات تکمیلی ماموران  اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز، راننده خودرو در بازجویی های ماموران به وجود انبار اصلی آن در تهران اعتراف کرد، که در بازرسی از این انبار، 40 میلیون و 180 هزارعدد داروی  قاچاق به ارزش 210 میلیارد ریال کشف شد.

سردار محمدیان با بیان این که مال باختگان می‌توانند برای شناسایی اموال سرقت شده خود به سامانه نما مراجعه کنند، گفت: مال باختگان برای شناسایی اموال خود همواره به پلیس آگاهی مراجعه می‌کنند که فعالیت سامانه نما، علاوه بر عدم حضور به مقر پلیس، راهی برای دسترسی سریع به اطلاعات اموال کشف شده خواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در این سامانه قسمتی از شماره سریال اموال کشف شده در سایت نما با عکس کالای مورد نظر بار گذاری شده، که مال باختگان می‌توانند برای ورود به سامانه نما با وارد کردن کد ملی و سپس انتخاب استان مورد نظر، سریال کالای سرقت شده را وارد کنند تا اصالت کالا مشخص شود.

فرمانده انتظامی استان البرز از مردم خواست: با توجه به این که بیشتر سرقت ها در ابتدای شب صورت می گیرد، حین خروج از منزل حتما در را قفل کرده و ضمن توجه به هشدارهای پلیسی،  نسبت به تعبیه سیستم های ایمنی و حفاظتی همچون نرده و حفاظ برای پنجره ها،  قفل مناسب برای درهای ورودی و دوربین مداربسته اقدام کنند.

سردار محمدیان در پایان گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان البرز به صورت مستمر درحال اجرا است و تا حصول اهداف پیش بینی شده پلیس در راستای ارتقای امنیت اجتماعی، ادامه خواهد داشت.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: