پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۳۱۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
تهران بزرگ - رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي پایتخت از دستگيري کلاهبرداری که در بازار مبل به بهانه عرضه مبل ارزان قیمت 7 میلیارد ریال از 40 شهروند کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
گیتی آنلاین_ به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "خیر اله دولتخواه" گفت: دهم آذر ماه پرونده اي مبني بر کلاهبرداري از شهروندان توسط بازپرس شعبه نهم دادسراي ناحيه 18 تهران برای رسيدگي تخصصي به پايگاه پنجم پليس آگاهي ارجاع شد.

رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، بیان داشت: شاکي با حضور در پايگاه پنجم اظهار کرد، اوايل مهرماه برای خريد مبلمان منزل به بازار مبل يافت آباد رفتم و دکور مغازه اي که قيمت مبل هايش نصف قيمت بازار بود توجه من را جلب کرد. براي خريد وارد مغازه شده و ديدم مبلماني که قيمت آن در بازار 50 ميليون تومان بود را به قيمت 30 ميليون تومان براي فروش گذاشته است و فروشنده که مردي جوان به نام " مهرداد "  بود با لحني زيبا کار خود را معرفی می کرد و گفت در صورت پرداخت دو سوم مبلغ خريد، مبلمان مورد نظر را 30 روزه تحويل مي دهد. من هم با اعتمادي که از برخورد خوب و فروشنده شيک پوش پيدا کردم مبلغ 20 ميليون تومان را در فروشگاه کارت کشيدم و پس از گذشت 30 روز وقتي براي تحويل گرفتن مبلمان تماس گرفتم ديدم کسي پاسخگو نيست و به صورت حضوري مراجعه کردم و ديدم مغازه خالي و بسته است که با پرس و جو از همسايه ها متوجه شدم وي براي مدت 2 ماه مغازه را اجاره کرده و با شگرد پيش فروش مبلمان مبالغ قابل توجهي از شهروندان کلاهبرداري کرده و گریخته است .

وی افزود : با توجه به اظهارات شاكي كارآگاهان تحقيقات ميداني و محلی را آغاز و مشخص شد که هويت "محمد" جعلي بوده و نام واقعي وي "مهرداد " 24 ساله است و در حال حاضر در بازار مبل كرج مغازه اي اجاره و به همين شيوه مشغول كلاهبرداري مي باشد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به احتمال فرار متهم با هماهنگی های قضائی متهم در مغازه استيجاري اش در بازار مبل كرج دستگير و به پايگاه پنجم منتقل شد .

سرهنگ دولتخواه گفت: متهم پس از حضور در پايگاه پنجم به بزه انتسابي اعتراف و اظهار داشت: هيچ سابقه اي ندارم و چند ماهي بود كه به اين شيوه در نقاط مختلف از شهروندان كلاهبرداري مي كردم و با وعده پيش فروش مبل با قيمت ارزان مشتريان را وسوسه کرده و پس از دريافت وجه متواري مي شدم و براي اينكه شناسايي نشوم با استفاده از اوراق شناسايي يك كارتن خواب حساب باز کرده و مغازه اجاره مي كردم .

رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ با بیان اینکه تا كنون 40 شاكي در تهران شناسايي و به پايگاه مراجعه کرده اند تصریح کرد: ارزش ريالي كلاهبرداري صورت گرفته 7 میلیارد ریال برآورد شده است و متهم با دستور بازپرس شعبه نهم دادسراي ناحيه 18 تهران روانه زندان شد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: