پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۸
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت : سرمایه اصلی و سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش مردم ،اولیا و دانش آموزان هستند
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان، حمیدرضا رخشانی در این نشست اظهار کرد :  آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور و هر جامعه‌ای است و اساس پیشرفت و ارتقاء هر مجموعه ای  فرهنگ و تعلیم و تربیت است.

وی افزود:  اعتقاد داریم موفقیت و توفیق هر مسئولی با مردم بودن و همراه مردم بودن است و مادامی که مردم در صحنه باشند و نقش آفرینی کنند یقینا کار به درستی و در سایه آرامش پیش خواهد رفت و نتیجه آن همان میشود که دلخواه همگان است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد : هر جایی  که مردم ورود پیدا کنند، عشق و مهر مهرورزی و همدلی موج می‌زند ،نمونه بارز آن هم‌افزایی و همراهی مردم و مسئولین در سیل اخیر جنوب استان بود که با تمام وجود برای کمک و نجات هموطنان عزیزمان تلاش کرده و می‌کنند.

رخشانی تصریح کرد :  سرمایه اصلی و سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش، مردم ،اولیا و دانش آموزان هستند و دستگاه تعلیم و تربیت به خود می بالد که خدمتگزار صدیقی برای ولی نعمتان خود باشد.


وی بیان کرد :  آموزش و پرورش خانواده‌ای بزرگ و گسترده با مخاطبان بی شمار می باشد که در برقراری ارتباط با مخاطبان با هدف ساختن جامعه در ابعاد مختلف تلاش می‌کند .


مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: جامعه آماری دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیا ،مطمئناً کار را در آموزش و پرورش سخت و حساس می‌کند و نیازمند تدبیر و برنامه ریزی دقیق و اصولی می باشد.

وی گفت : مردمان سیستان و بلوچستان مردمانی قانع، صبور ،خویشتن دار و همراه با مسئولین هستند و برای رشد و پیشرفت سرزمین اسلامی از هیچ تلاش و همراهی دریغ نمی کنند.

حمیدرضا رخشانی افزود : کمبود ۱۳هزار کلاس درس در استان  موجب تراکم بیش از نرخ معمولی کلاسهای درس شده و حقیقتا  کار را برای همکاران در بسیاری از مناطق سخت و دشوار کرده است.

وی ابراز کرد :  با وجود تلاش‌های صورت گرفته در خصوص جذب و به کارگیری نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش استان اما هنوز هم قریب به۱۶ هزار نفر نیرو کمبود وجود دارد .

 رخشانی تصریح کرد: همکاران ما در اقصی نقاط استان، با صبوری و گذشت و انجام کاری جهادی و عزمی جدی به انجام وظیفه مشغول هستند و سعی در تربیت و پرورش نسلی پویا و شاداب دارند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : مدیریت مهمترین مولفه کار اساسی در هر بخشی است، هر مدیری برای اداره بهتر و تحول و دگرگونی در مجموعه نیازمند تدبیر و برنامه ریزی علمی و عملی می باشد .

وی گفت : در کشور در حوزه جذب خیرین و مشارکت آنان در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

رخشانی افزود :  با برنامه‌ریزی صورت گرفته ،اقداماتی در خصوص حذف مدارس خشت و گلی و جایگزینی وسایل سرمایشی و گرمایشی استاندارد انجام گرفته که امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این مهم را عملیاتی و به پایان برسانیم.

وی گفت : یکی از رویکردهای آموزش و پرورش در سطح کلان و استان بکارگیری و بهره گیری از نیروهای بومی و منطقه ای برای مناطق و شهرستان های استان می باشد که کمک شایانی به ماندگاری و ایجاد تحول و دگرگونی دارد
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: