پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
ابطحی:
طرح اعمال مدرک تحصیلی برای کارکنان آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است.


سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین درباره لایحه اعمال مدرک تحصیلی گفت: طبق ماده 100 آئین نامه داخلی اولویت طرح اعمال مدارک تحصیلی امروز در صحن به تصویب رسید. این پیشنهاد مخصوصا برای کارکنان آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است. 

وی توجه داد: ببینید معلم آمده لیسانس گرفته، سپس فوق لیسانس گرفته بعد دکترا گرفته است. می گویند یک بار لیسانس شما را عمل کردیم دیگر مدارک دیگر را تاثیر نمی دهیم. 

عضو کمیسیون آموزش تاکیدکرد: این مسئله باعث می شود که انگیزه ها کاهش پیدا کند. ما باید معلمان خودمان را تشویق کنیم که دانش افزایی کنند. 

وی در مورد این مسئله در ادارات دیگر هم گفت: اگر آنها هم رشته شان مرتبط باشد خوبست. مثلا یک نفر که کارمند امور مالیاتی است مدرک حسابداری گرفته است خب این خوب است به درد امور مالیاتی می خورد. اما وقتی رفته مدرک باستانشناسی گرفته است ، باستان شناسی چه ربطی به امور مالیاتی دارد؟ عمل نمی کنند. 

وی تاکیدکرد: من معتقدم اگر رشته تحصیلی آن کارمند با فعالیت سازمان مربوطه مرتبط باشد باید اعمال شود. اما در حوزه آموزش و پرورش که باید معلم به روز باشد حتما مفید است. 

سیدمحمدجواد ابطحی اظهارداشت: همین حالا هم فرصت هست در کمیسیون تلفیق بنویسیم طبق بودجه های سنواتی که در این صورت دیگر مشکل مالی هم نخواهیم داشت. در بودجه سنواتی هم تلاش کنیم که کمیسیون تلفیق یک ردیفی را به این کار اختصاص دهد.

وی تاکیدکرد: کمیسیون تلفیق یک مبلغی را بیاورد برای شورای کار، این کار به صلاح مملکت است. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: