پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام کشور را وارد دوران راهبردی جدید دانست و شکل‌گیری وحدتی جدید در مقابل جنگ بین‌المللی پیش‌آمده از سوی آمریکا علیه ایران با تحریم‌های گسترده اقتصادی در ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، محسن رضایی در نشست سراسری بسیج رسانه شرایط کشور را به عبور از وضعیت راهبردی و رسیدن به وضعیت راهبردی جدید دانست و گفت: گاهی زمان بسیاری می‌گذرد تا وضعیت راهبردی تغییر کند و الان یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است، تا دیروز یعنی از زمان پایان جنگ و تا قبل از ۲ سال قبل یک شرایط راهبردی در کشور داشتیم و از دو سال قبل با این سمت وارد شرایط راهبردی جدیدی شدیم، درک این شرایط بسیار مهم است جون اگر عده‌ای دیر متوجه شدند شرایط عوض شده ممکن است با همان شرایط گذشته زندگی کنند، تصمیم بگویند و سخن بگویند و اگر به موقع خود را با شرایط راهبردی جدید تطبیق دهند تصمیم‌گیری‌ها بهتر می‌شود و عکس‌العمل‌ها و گفته‌ها بهتر صورت می‌گیرد.
وی که در جمع مدیران بسیج رسانه سراسر کشور سخن می‌گفت، ادامه داد: ما در شرایط راهبردی جدید و عبور از شرایط راهبردی سابق هستیم، بسیج و نیروهای انقلاب باید بیش از دیگران این را حفظ کنند هنر  سپاه این بوده که همیشه جلوتر از زمان حرکت کردند و پشت زمان توقف نکردند و چون جلوتر از زمان حرکت کردند ابتکار عمل را در دست گرفتند. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این موضوع که شرایط راهبردی جدید بستر جبهه سوم حق و باطل است، عنوان کرد: در حال حاضر دومین جبهه حق و باطل تشکیل شد و اولین جبهه حق و باطل در سالهای ۵۶ و ۵۷ در پیروزی انقلاب اسلامی بود و امام رحمت الله و انقلابیون با همه توان در مقابل آمریکا و رژیم شاه قرار گرفتند، دو نیروی قوی با همه ظرفیت رو به روی هم قرار گرفتند و انقلاب ادامه پیدا کرد تا با پیروزی جبهه حق بر باطل شاه سرنگون شد و جمهوری اسلامی به جای آن قرار گرفت و جمهوری اسلامی جایگزین آن شد و آمریکا شکست بسیار سنگینی خورد.

وی افزود: دومین جبهه حق و باطل حمله عراق به پنج استان مرزی ایران صورت گرفت و همه دنیا پشت عراق ایستادند، آمریکایی‌ها، شوروی‌ها همه پشت سر عراقی‌ها قرار گرفتند و ملت ایران هم با همه ظرفیت و با همه وجود و ظرفیت انقلابی خود مقابل این جبهه باطل قرار گرفتند‌.

قطعنامه ۵۹۸ جنگ را به جبهه متفقین برگرداند
رضایی ادامه داد: خیلی‌ها وارد این جبهه حق و باطل نشدند یا رفتند خارج از کشور و زندگی کردند، اما توان انقلابی کشور با همه ظرفیت به صحنه آمدند و دومین جبهه و دومین جبهه حق و باطل شکل گرفت و ۸ سال جنگ ادامه داشت در این ۸ سال مجدد جبهه حق بر باطل پیروز شد  جبهه باطل شکست خورد، تمام سرزمین‌های خود را آزاد کردیم و جنگ را صادر کردیم یعنی جنگ بین آمریکا و خود صدام شکل گرفت و یکی از مهمترین دستاوردهای -قطعنامه- ۵۹۸ این بود که جنگ به داخل جبهه متحدین منتقل شد یعنی اگر دست صدام پُر بود و شکست خورده از ایران نمی‌رفت  هیچ‌گاه شاید بین آمریکا و عراق اختلاف رخ نمی‌داد و هیچگاه صدام به کویت حمله نمی‌کرد، کویتی که در ۸ سال -جنگ- تمام لجستیک عراق را تامین کرد و نفتش در اختیار آنها بود؛ جنگ -با این قطعنامه- صادر شد و در پی این پیروزی آمریکا، اسرائیل و عربستان شکست سنگینی متحمل شدند.

هاشمی رفسنجانی در عمل تنش‌زدایی کرد و خاتمی در کلام برای اولین بار مطرح کرد
وی در همین رابطه با تصریح بر مسائل پس از جنگ، افزود: بعد از دفاع مقدس سیاست جدیدی در ایران درست شد به اسم تنش‌زدایی البته اولین بار جناب آقای خاتمی این عنوان را اعلام کرد ولی قبل از عنوان شدن این کار از زمان جناب آقای هاشمی رفسنجانی این سیاست در کشور ما شروع شد منتها ایشان کلمه تنش‌زدایی را به کار نبرد اما برنامه او تنش‌زدایی بود و آقای خاتمی آمد همان چیزی که گفته نمی‌شد به زبان آورد،  حتی در چهار سال دوم آقای احمدی‌نژاد هم کم کم کشور به سمت تنش‌زدایی حرکت کرد و در زمان آقای روحانی هم ادامه پیدا کرد تا دو سال قبل هم ادامه داشت.

کشور تا ۲ سال ۲۰ سال دوره تنش‌زدایی داشت
 رضایی یادآور شد: در دوران تنش‌زدایی ارتباط با اروپا، ارتباط با عربستان، عادی شدن سیاست در روابط بین‌الملل ایران در دوره‌ای حدود ۲۰ سال ما وارد دوره جدیدی به اسم تنش‌زدایی شدیم تا دو سال قبل که از دو سال قبل مجدد یک درگیری بزرگ شروع شده و ما اسم آن را جبهه سوم حق و باطل می‌گذاریم و الان حق و باطل دوباره با همه ظرفیت خودشان رو به روی هم قرارگرفتند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با مهم شمردن مقابله حق و باطل در دو سال اخیر تاکید کرد:  به هر میزان که ما بهتر و آگاهانه‌تر شرایط رو درک کنیم بهتر می‌توانیم فعالیت‌های خود را تنظیم کنیم و صحبت‌ها و حرف‌های خود را تنظیم ‌کنیم.
 
رضایی در این بخش از سخنانش دو پرسش تاریخی مطرح کرد و گفت: در اینجا صحبت را با دو سوال تاریخی شروع می‌کنم و بسیار مهم ایت که توجه مردم را به این دو سوال متوجه کنیم؛ سوال اول این است که چرا آمریکا دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی‌دارد و سر عقل نمی‌آید؟ هفتاد سال است که آمریکایی‌ها وارد مسائل ایران شدند، تقریبا از جنگ جهانی دوم به این سمت آمریکا آرام آرام آمد جای انگلستان را در روابط بین‌الملل در منطقه ما برقرار کرد  آن  استعمار از منطقه رفت و استعمار نو در منطقه آمد در تمام طول این ۷۰ سال آمریکا با ما دشمنی کرده، اما چرا دشمنی آمریکا شکل گرفت و به این دشمنی ادامه می‌دهد و سر عقل نمی‌آید؟ پرسش دوم که چرا غرب‌زده‌های داخلی دست از آمریکا نمی‌کشند و سر عقل نمی‌آیند؟ مگر نمی‌بینند خیانت‌های آمریکا را؟ چرا غرب‌زده‌های داخل کشور دست از آمریکا نمی‌کشند؟ این دو سوال مهم است که باید در جبهه حق و باطل روی این پرسش‌ها دست گذاشت و لازم است که مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

عذر خواهی دیرهنگام کلینتون برای کودتای سپهبد زاهدی
وی با یادآوری تاریخ و گذشته میان آمریکا و ایران، گفت: وقتی می‌گوییم چرا آمریکا دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی‌دارد باید به تاریخ آن رجوع کنیم، اولین بار که آمریکایی‌ها دشمنی خود را به صراحت به ما نشان دادند در کودتای سپهبد زاهدی در زمان ملی شدن نفت بود که شما می‌دانید زمان آقای کلینتون ایشان از ملت ایران عذرخواهی کرد از ملت ایران گفت من از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم که ما علیه دولت مصدق کودتا کردیم که آقا فرمود اولا خیلی دیر عذرخواهی کردند ثانیاً عذرخواهی‌ شما صادقانه نیست و البته آنها امکان پنهان کردن کودتایی که انجام دادند را نداشتند.

حقوق بشر آمریکایی در کشتار و شکنجه مخالفان شاه ساکت ماند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش ضمن یادآوری اقدامات تاریخی آمریکا بر علیه ایران طی ۷۰ سال گذشته، بیان کرد: حادثه ۱۶ آذر در زمانی که نیکسون وارد ایران شد، تعدادی از دانشجویان ما را شهید کرد، حمایت از استبداد و شکنجه زندانیان سیاسی مخصوصاً سالهای ۵۲، ۵۳ و ۵۴ که این سالها اوج دستگیری‌های بزرگان ایران بود، تعداد زیادی را دستگیر کردند و تعداد زیادی را شکنجه کردند، یک اوضاعی حاکم بود تا سال ۵۶ که ملت ایران قیام کردند، این سالها از سیاه‌ترین دوران دیکتاتوری رژیم شاه بود که و آمریکایی‌ها با وجود آنکه محور حقوق بشری در دنیا بودند حمایت می‌کردند و -در مخالفت- کاری نمی‌کردند.  

در ۱۷ سالگی دستگیر و شش ماه در رژیم شاه شکنجه شدم
رضایی که خود در همین سالها توسط رژیم استبدادی شاه و در سال ۵۲ در اهواز دستگیر و شش ماه مورد شکنجه ماموران ساواک قرار گرفته، اظهار کرد: من آن زمان ۱۷ یا ۱۸ ساله بودم و شش ماه مورد شکنجه بودم و خبری از حقوق بشر آمریکایی نبود، حمایت از کشتار ملت ایران در سالهای ۵۶ و ۵۷ که قیام انقلابی مردم ایران در اوج بود، با نیروهای شهرداری و ژاندارمری سرکوب می‌شد و ارتش وابسته به شاه که مردم را درو می‌کردند، ۱۷ شهریور هم در دانشگاه تهران آمریکایی‌ها از رژیم شاه حمایت می‌کردند و به رژیم شاه دل و جرات می‌دادند.

آمریکا در جنگ حامی صدام بود
وی که دیگر مصادیق دشمنی آمریکا را برشمرد اظهار کرد: آمریکا در حمله صدام به ایران حامی عراق بود و در اشغال پنج استان ایران نقش حمایتی داشت، آمریکا همینطور از ضد انقلاب و منافقین و کشتارهایی که از مردم ما کردند هم حمایت کردند، همچنین حمایت از کودتای ۱۳۵۹ و ۲ سال بعد از پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها از کودتا حمایت کردند، تحریم‌های اقتصادی چهل سال اخیر، بلوکه کردن دارایی‌های ایران در ابتدای انقلاب و این جریان جدیدی که در زمینه سیاسی، اقتصادی و نظامی آمریکایی‌ها شروع کردند، برجام را پاره کردند، شدیدترین تحریم‌ها را انجام دادند، فرزند دلیر ملت ایران را در یک کشور غریب به شهادت رساندند و اعلامیه دادند که ما این کار را انجام دادیم.

هر ۱۴ سال یکبار آمریکایی‌ها علیه ملت ایران وارد درگیری شدند
رضایی بیان کرد: من حساب کردم تقریباث در ۷۰ سال گذشته هر ۱۴ سال یکبار آمریکایی‌ها علیه ملت ایران وارد درگیری شدند چرا آمریکایی‌ها به این دشمنی ادامه می‌دهند؟ چرا دست برنمی‌دارند؟ سوال خیلی مهمی است و این سوال باید باز شود، مخصوصاً برای نسل‌های جوانی که دوران‌های گذشته را نمی‌دانند؛ ما الان وارد یک درگیری خیلی مهمی شدیم، سابقه این درگیری باید توضیح داده شود.

غرب‌زده‌ها چرا به آمریکا را بستند؟
وی با تکرار و پاسخ پرسش تاریخی دوم پیرامون چرایی دست نکشیدن غرب‌زده‌ها از آمریکا عنوان کرد: غرب‌زده‌ها چرا به آمریکا را بستند؟ طبق رویدادهای تاریخی اولین تاریخ دلبستگی به آمریکا در زمان آقای مصدق بود، آقای مصدق با کمک ملت ایران و روحانیت و آیت ا... کاشانی نفت را از دست انگلیسی‌ها ملی کرد، رفت رفت نزد آمریکایی‌ها، اول هم آمریکایی‌ها به او بسیار خوش‌آمد گفتند و تبریک گفته و همکاری با آقای مصدق را آغاز کردند و اولین دوستی علنی و مذاکره ایران و آمریکا در زمان آقای مصدق با مذاکره و رابطه مبتنی بر خستگی ایران از انگلیس شروع شد، دست کمک خواهی به سوی آمریکا دراز شد، تحریم‌های سختی انگلیس انجام داده بود به طوری که مصدق ناچار به فروش اوراق غرضه شد و دیگر بودجه نمی‌آمد.

مصدق پس از تحریم نفتی انگلیس به آمریکا پناه برد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بی‌پولی دولت در زمان مصدق را سرآغاز ارتباط با آمریکا و پناه بردن به آنها در پی تحریم‌های انگلیس دانست و گفت: آمریکایی‌ها در برابر این ارتباط پس از مدتی با کودتا پاسخ مصدق را دادند. دست دوستی با قداره جواب داد شد و دومین بار در زمان دولت موقت و آقای بنی‌صدر و مسئله گروگان‌ها انجام شد، در زمان آزادسازی گروگان‌ها آمریکا و دولت ایران توافق و قراردادی در  الجزیره پایتخت کشور الجزایر نوشتند و گروگان‌ها که آزاد شدند آمریکائی‌ها توافق را زیر پا گذاشتند و دانشجویان پیرو خط امام به نمایندگی از دولت ایران که گروگان‌ها دستشان بود مذاکره را انجام می‌دادند‌، قرارداد هم بر اساس سه سند منعقد شد و جزییات هم آوردند و آمریکا این توافق‌ها را زیرپا گذاستند.

از دفتر حضرت آقا می‌خواهم نامه‌های ترامپ را منتشر کند 
وی خاطر نشان کرد: آزادسازی گروگان‌های آمریکا در لبنان که با توصیه دولت ایران صورت گرفت و در آن هم همه قول و قرارها را برهم زدند، در زمان آقای اوباما باز آمریکایی‌ها آمدند و به رهبر انقلاب قول و قرارهایی دادند، دو نامه اوباما به رهبر معظم انقلاب دارد، در آن نامه‌ها تقریبا این مضامین است که ما به شما ارادت داریم و طرفدار شما هستیم و بیایید منطقه را با هم اداره کنیم که من واقعاً از دفتر حضرت آقا می‌کنم این دو نامه را در شرایط فعلی منتشر کنند و در آن مکاتبه‌ها تقاضا شده که ما اصلا مشکلی نداریم و با شما هستیم و بیایید با هم منطقه را اداره کنیم که چند ماه بعد در فتنه ۸۸ با همه توان آمدند پشت سر فتنه‌گران قرار گرفتند، آخرین بار جریان برجام بود، ایران در یک مذاکرات نفس‌گیر با همه انتقاداتی که وجود داشت و حرف‌های درستی هم منتقدین می‌زدند و با آن ۹ توصیه که آقا روی مصوبه شورای امنیت گذاشت بالاخره ایران توافق کرد، قدرت‌های بین‌المللی دیگر هم آمدند امضاء کردند، آقای ترامپ آمد این برجام را پاره کرد.

ما برای بار چندم باید به آمریکا اعتماد کنیم؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، چرایی حمایت از آمریکا در داخل را مجدد مطرح کرد و گفت: چرا ادامه می‌دهند؟ چرا عده‌ای در کشور دوستی با آمریکا را تبلیغ و پیشنهاد می‌کنند؟ باید این ۲ پرسش‌ها بازخوانی شود، چرا که اکنون جبهه سوم حق در برابر باطل تشکیل شده و وارد مبارزه سوم شدیم و باید به طور ویژه این مباحث برای جوانان تشریح شود  و ماهیت، گستره و بخش‌های این جبهه باید برای جوانان توضیح داده شود که در چه موقعیتی فعالیت می‌کند  و سوالی که باید از این آقایان -غرب‌زده‌ها- پرسید این است که آیا ما برای بار چندم باید به آمریکا اعتماد کنیم و آیا باید برای بار ششم، هفتم و هشتم، باز باید راه و تاریخ پر از عبرت را تکرار کنیم؟ 

هفتاد سال اقتصاد کشور معطل است
رضایی در ادامه گفت: نتیجه دشمنی سازی آمریکا با ما و از طرف دیگر دوستی سازی فریبنده در داخل کشور، آیا این موجب توقف در کارها نشده؟ آیا این موجب تاخیر در پیشرفت کشور نشده؟ حتما همینطور است، هر جا ما این اعتماد به آمریکا را قطع کردیم، دست به زانوی خودمان گرفتیم پیشرفت‌های معجزه‌آسا کردیم، هر جا در اقتصاد و فناوری منتظر این سراب دوستی آمریکا شدیم تمام توانایی‌های ما معطل شده، کشور متوقف شده، نه یکسال و دو سال، هفتاد سال است کشور در زمینه اقتصاد معطل است، هفتاد سال است در زمینه علم و فناوری و تکنولوژی کشور را متوقف کردند.

اسرائیل پشت صحنه سیاست فریبکارانه دوستی سازی آمریکا در ایران و دشمنی سازی از ایران در آمریکا
رضایی عنوان کرد: این دشمنی ۷۰ ساله با ما خسارت‌های بسیار زیادی به وجود آورده، ولی مهمترین عامل آن دوستی‌های کاذب است که ساختار آن در داخل کشور است، نکته بسیار مهم این است که چه سیاستی پشت صحنه است یک سیاست فریبکارانه‌ای پشت صحنه است که در آمریکا یک اقدامی دارد، در جامعه ما یک کار دیگر انجام می‌دهد، یکی از مواردی که باید دست اینها -فریبکاران- را رو کرد، همین مسئله است در آمریکا برای مردم آمریکا دشمنی سازی می‌کنند نسبت به ایران، در داخل   جامعه ما دوستی سازی می‌کنند نسبت به جامعه آمریکا، در جامعه آمریکا با کمک رسانه‌ها با کمک افکار عمومی مرتب تبلیغ می‌کنند که ایران یک کشور تروریست است، ایرانی‌ها فرهنگ ندارند حتی فیلم درست می‌کنند که از نظر تاریخی ما یک ملت کاملا بربر و خشونت طلب و تروریست بودیم، هالیوود فیلم درست کرده، در جامعه آمریکا دشمنی سازی می‌کنند و داخل جامعه ایران دوستی‌سازی می‌کنند، این دو سیاست دو روی سکه سیاستی فریبکارانه است که آمریکا را با ما درگیر می‌کند ولی سعی می‌کنند از درگیری ما با آمریکا جلوگیری کنند.

لابی صهیونیستی به صورت پنهان، دشمنی‌سازی را در جامعه آمریکا علیه ملت ما همیشه دنبال می‌کنند
وی در ادامه صحبت‌هایش در مورد اعمال سیاست های دو گانه در جامعه ایران و آمریکا این پرسش را مطرح کرد که سیاست‌های فریبکارانه توسط چه کسانی صورت می‌گیرد؟ و اظهار کرد: چه کسانی دشمنی سازی نسبت به ملت ایران در ذهن و تصویر ملت آمریکا می‌کنند و در اینجا دوستی سازی می‌کنند برای ملت آمریکا که اینها دو و سه گروه هستند که اولا اینها افراد ایدئولوژیک ضد اسلامی و ضد ایرانی مانند آن نئوکان‌ها که زمان بوش بر سر کار آمدند که نماینده آنها آقای بولتن در دولت بود که کنار رفت،اینها آدم‌های ایدئولوژیک هستند و تفکرات تند ضد اسلام و ضد ایران دارند، یکی از عوامل موثر دشمنی‌سازی در جامعه آمریکا هستند‌، دومین گروه صهیونیست‌ها در جامعه آمریکا هستند، این صهیونیست‌ها در جامعه آمریکا در حقیقت در دولت‌ها و هم در دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات هستند و هم در بین دانشگاهیان و نخبگان آمریکا حضور دارند اینها به صورت پنهان، دشمنی‌سازی را در جامعه آمریکا علیه ملت ما همیشه دنبال می‌کنند.

نفوذی‌ها تبلیغ دوستی با آمریکا و غرب را انجام می‌دهند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در جامعه ایران چه کسانی هستند که دوستی سازی می‌کنند؟ اولین گروه‌های لیبرال و تکنوکرات هستند، از زمان مشروطه یک اندیشه و گروهی در ایران شکل گرفته که این اندیشه جاری است ولو افراد آن تغییر کرده و جایگزین می‌شوند که این اندیشه‌های لیبرالی و تکنوکراتی عمدتاً ضد اسلام هستند، هویتی هم برای ایران مستقل از آمریکا قبول ندارند حتی می‌گویند ما ملی گرا هستیم، اما دروغ می‌گویند، ملی‌گرا یعنی ایران مستقل، مقتدر و یک ایران پیشرفته، ملی‌گرای واقعی این است، گروه دوم نفوذی‌های اسراییل، عربستان و انگلستان در ایران هستند اینها وظیفه دارند که مرتب حساسیت‌های ضد آمریکایی را در ایران از بین ببرند، اینها تبلیغ دوستی با آمریکا و غرب را انجام می‌دهند. 

نفوذی داخل ایران شعار می‌دهند که شما بدون غرب نمی‌توانید
وی در ادامه گفت: نفوذی داخل ایران شعار می‌دهند که شما بدون غرب نمی‌توانید زندگی کنید، بدون غرب نمی‌توانید پیشرفت داشته باشید، این گروه‌ها این اقدام ها را انجام می‌دهند و در داخل آمریکا از شکل‌گیری افکار عمومی علیه دولت‌های آمریکا نسبت به توطئه‌هایی که علیه ایران می‌کند، جلوگیری کنند، وظیفه آنها در جامعه آمریکا این است که بگویند این کارهایی که دولت آمریکا در این هفتاد سال -علیه ایران- انجام داده باید ادامه پیدا کند، ایرانی‌ها خطرناک‌اند، ایرانی‌ها اگر مستقل شوند نفت خاورمیانه را به دست می‌گیرند.

نفوذی‌ها در آمریکا افکار عمومی موافق دولت ضدایرانی 
وی ادامه داد: تفکرب که در جامعه آمریکا رواج می‌دهند خطرناک جلوه دادن ایرانی‌هاست که اگر به قدرت برسند ترور انجام می‌دهند و صفویه می‌شوند، هخامنشیان می‌شوند و ساسانیان شده و قدرتی بزرگ تشکیل می‌دهند، ایرانی‌ها نباید پیشرفت کنند و باید جلوی پیشرفت اینها را گرفت، تروریست هستند، تا اینکه وقتی دولت‌هایشان علیه ایران یک کاری می‌کنند، افکار عمومی علیه دولت‌هایشان بسیج نشوند و یکی از نقشه‌های خطرناکی که این گروه نفوذی دنبال می‌کند همین است، در داخل ایران هدفشان این است که ملت ایران را منتظر نگه دارند، متوقف مگه دارند.

نفوذی‌ها نیروهای انقلابی را از صحنه کشور خارج می‌کنند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ۷۰ سال است یک سرابی درست شده، غرب‌گراها، تکنوکرات‌ها، لیبرال‌ها، ۷۰ سال است یک سرابی را مدام می‌گویند، پس ما با یک مسئله جدی تاریخی رو به رو هستیم الان به متن این حادثه رسیدیم یعنی امنیت‌مان را حل کردیم، دفاع‌مان را حل کردیم، سیاست خارجی‌مان حل شده ولی اقتصاد ما، سیاست داخلی ما و فرهنگ ما پیشرفت نمی‌کند، چرا پیشرفت نمی‌کند؟ زیرا سیاست پشت صحنه‌ای وجود دارد، حتی از خود نیروهای انقلاب کسانی در اداره کشور قرار می‌گیرند ولی این سیاست پشت صحنه اینها را از جبهه انقلاب خارج می‌کند، دوستی‌سازی در داخل جامعه ایران و منتظر یک سراب نگه داشتن به قدری در داخل کشور قدرتمند است که در همین چهل سال می‌بینبد، گروه‌های زیادی از جبهه انقلاب جدا شدند و به دنبال سراب رفتند‌.

افکار لیبرالی نجات اقتصادی را در امید به سراب واهی و معطل ماندن می‌داند 
رضایی تصریح کرد: در جبهه سوم حق و باطل مهمترین مسئله‌ای که باید حل شود، آزاد سازی اقتصاد ایران یعنی نجات اقتصاد ایران، از افکار لیبرالی و تکنوکراتی، از افکاری که ملت و دولت ما را منتظر یک سراب نگه می‌دارند حتی با شعار امید، امید به سراب ناامیدی است، امید به مبارزه است که واقعی است، امید به جبهه حق علیه باطل است که واقعی است، هر وقت ما چنین امید واقعی را پیدا کردیم در عمل پیروزی‌های بسیار بزرگی داشتیم، لذا ما امروز دنبال امید واقعی از امید کاذب هستیم.

حقیقت ملت ایران این است که این انقلاب باید در مسیر خودش طوفنده جلو رود
وی حرکت در مسیر انقلاب و ارزش‌های انقلاب را امید واقعی دانست و خاطر نشان کرد: حرکت در مسیر انقلاب برای ما پیروزی‌های بزرگ به همراه داشته، هر گاه ما را منتظر سراب   نگه داشتند به ناامیدی کشیده شد جامعه ما، امروز مهم این است که کدام امید و کدام تدبیر؟ سابقه تاریخی را وقتی مطالعه می‌کنیم این است که امید و تدبیر واقعی در مبارزه علیه آمریکا شکل می‌گیرد، آنجایی که مبارزه علیه آمریکا باشد، آنجا امید درست و تدبیر هم درست است و هر کجا به دنبال سراب برویم تدبیر برای سراب؟ وقتی حقیقت وجود ندارد چه تدبیری؟ امید به سراب، وقتی حقیقتی نباشد امید چه معنا دارد؟ حقیقت ملت ایران این است که این انقلاب باید در مسیر خودش طوفنده جلو رفته و در اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی هم همینطور پیش رود.

جنگ تمام اعیار علیه ایران نظامی نیست
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ما وارد یک شرایط کاملا جدید راهبردی شدیم، آمریکا با همه توان آمده و ما هم باید با همه توان بیاییم، 
شروع این جبهه از مسائل بین‌الملل و برجام بود و آمریکایی‌ها آمدند در روز روشن، آقای ترامپ یک امضاء کرد و گفت برجام بی‌برجام؛ این یک درگیری و یک جبهه، که اخیرا اروپایی‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم ایران را به فصل هفتم ببریم و ماده ۳۶ برجام را عمل کنیم و یک مبارزه بین‌المللی شروع شده و ادامه دارد و اینکه برجام را آقای ترامپ پاره کرد تمام نشد، یک مبارزه بین‌المللی بین ما و آمریکا شروع شد، بخش دوم این مبارزه تحریم‌های اقتصادی است که در سطح گسترده‌ترین تحریم‌ها از سوی آمریکا علیه ما شروع شده،  اینها داشتند سعی می‌کردند ما را به FATF ببرند که حتی راه دور زدن تحریم‌ها را هم نداشته باشیم و سوم نبردهای نقطه‌ای نظامی یعنی آنها یک عملیاتی انجام دهند و ما یک پاسخ دهیم، دوباره برای چند ماه بعد اونها یک عملیاتی انجام دهند ما هم یک پاسخ دهیم بنابراین بخش نظامی به یک شکل خاصی به وجود آمده، جنگ، جنگ تمام اعیار نظامی نیست اما جنگ تمام اعیار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی به وجود آمده و این جبهه سوم حق و باطل به صورت گسترده الان به وجود آمده و نیروهای انقلاب هر چه زودتر باید آرایش جدید بگیرند، ادبیات جدید پیدا کنند، مانورهای جدید پیدا کنند، ماندن در دوران گذشته- خطاست- وارد دوران راهبردی  جدیدی شدیم باید به سرعت  آرایش ما عوض شود، گفتمان ما باید تغییر پیداکند، وحدت ما باید جدیداً شکل بگیرد که مهمترین حادثه‌ای که ما پیش رو داریم ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس آینده است.
انتهای پیام/
خبرنگار: اکرم سادات حسینی شبستری
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: