پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
جمعیت زنان دستگیرشده در رابطه با جرایم مرتبط با مواد مخدر تقریبا یک درصد از کل آمار دستگیرشدگان است.
به گزارش گیتی آنلاین، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری از کاهش ۱۲ درصدی طلاق در استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شفقنا، زهرا جواهریان در این زمینه در یک گفت و گو خاطرنشان کرد: آموزش و مشاوره‌های قبل، حین و بعد از ازدواج در دستور کار استان قرار داشته و اجرایی شده است که نتیجه آن کاهش مطلوبی از جمله کاهش طلاق در پی داشته است که بر این اساس، نرخ طلاق در نیمه نخست امسال ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش‌یافته است.

او با اشاره به اقدامات موثر در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: راه‌اندازی نخستین مرکز نگهداری و درمان اعتیاد زنان که به‌صورت ویژه به این معضل می‌پردازد از جمله این اقدامات است و دستگاه‌های اداری مرتبط، نهادهای انتظامی و قضایی تلاش‌های موثر و گسترده‌ای برای درمان، بهبود وضعیت و سامان دادن این قشر به‌ عمل‌ آورده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با استناد به آمار دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم، گفت: جمعیت زنان دستگیرشده در رابطه با جرایم مرتبط با مواد مخدر تقریبا یک درصد از کل آمار دستگیرشدگان است.

جواهریان در ادامه گفت: نقطه عطف اجرای شاخص‌های عدالت، برنامه ملی سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در استان‌هاست که از سال ۹۶ در دستور کار معاونت قرار گرفته است.

او افزود: این شاخص‌ها در راستای اجرایی سازی ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم با همکاری دستگاه‌های اجرایی در هشت محور و ۱۷۹ شاخص تصویب و برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: این اسناد در شورای برنامه‌ریزی ۳۱ استان به‌عنوان برنامه عمل به تصویب رسیده و هر استان نقش
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: