پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
یادداشت؛
به‌طور کلی هر رقابتی که نتیجه آن پیروزی یک گروه و شکست دیگران است، چالش برانگیز می‌باشد. بنابر این هر انتخاباتی فی‌نفسه امری چالش‌بر انگیز خواهد بود.

به‌طور کلی هر رقابتی که نتیجه آن پیروزی یک گروه و شکست دیگران است، چالش برانگیز می‌باشد. بنابر این هر انتخاباتی فی‌نفسه امری چالش‌بر انگیز خواهد بود.

در عین حال به‌دلیل حساسیت جایگاه مجلس شورای اسلامی یا سایر جایگاه های انتخابی، هیجانات و احساسات در رقابت‌های انتخاباتی آنها بیشتر از انتخابات دیگر است و این امر ناگزیر به بخش قابل‌توجهی از جامعه به‌عنوان هواداران کاندیداهای انتخاباتی سرایت خواهد کرد.

یک دسته از این چالش‌ها جزو ذات انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی می‌باشند. شور و هیجان رقابت‌های انتخاباتی و حامیان نامزدها که همانند طرفداران دو تیم ورزشی رقیب به پرشور شدن فضای رقابت‌ها کمک می‌کنند، از این دست است. هرچه این شور انتخاباتی منجر به کم‌رنگ شدن عقلانیت در رقابت‌های انتخاباتی گردد، چالش‌های اجتماعی به‌وجود آمده در آن بیشتر خواهد بود.

و اما دسته دیگر چالش‌های انتخابات، بر اثر عوامل بیرونی شکل می‌گیرند. این عوامل بیرونی یا ممکن است براثر رفتارهای نادرست کاندیداها شکل گرفته و یا بر اثر اقدامات دشمنان نظام، سازماندهی شوند.

عدم مدیریت چالش‌های انتخابات، ممکن است منجر به بروز شکاف‌های عمیق اجتماعی شده و بستر را برای اقدامات ضدامنیتی جریان‌های معاند و وابسته به دشمن مهیا کند.

لکن ما نیز در هرمزگان مانند سایر نقاط کشور درگیر چالش انتخابات هستیم و هرچه به دوم اسفند ماه نزدیک تر می شویم؛ کری خوانی، از سوی کاندیدای مجلس یازدهم و هواداران آن ها  رو به افزایش است. این گفتگوها و مناظرات فی نفسه ضرری را متوجه مجلس و نظام اسلامی نمی کند و بالعکس موجب می شود انتخابات پرشور و با حضور همه طیف ها برگزار شود از طرفی نیز این مهم را که آزادی بیان و انتقال اندیشه ها در کشور جاری است را به نمایش می گذارد که هر دو این موارد پیروزی تلقی می شود.

اما دعوای جناحی و بی اخلاقی یک آسیب است که متوجه انتخابات پیش رو می باشد و اگر از آن پیشگیری نشود بدون شک موجب ایجاد شکاف اجتماعی و از هم گسیختگی بین مردم خواهد شد.لکن باید کاندیدا و هواداران آن ها به گونه ای رفتار کنند که این رویداد مهم تنها رقابت باشد و به دشمنی میان اقشار مردم منجر نگردد.

برای اینکه هرمزگان مصون شود همه باید اخلاق انتخاباتی را رعایت، و از جدال هایی بی ثمر که منجر به ناراحتی مردم شود جلوگیری نمایند.

متاسفانه در فضای مجازی به وفور مشاهده می شود که هواداران برخی کاندیدا مطبوع خود به جای بیان برنامه ها و اهداف آتی برای توسعه استان و کشور، متوسل به بی اخلاقی و تخریب شده؛ و از احساسات و نیازهای معمولی مردم نظیر شغل، حقوق و... سو استفاده می کنند.

امیدواریم در انتخابات پیش رو شاهد بد اخلاقی نباشیم و مجلس یازدهم نیز مجلسی مردمی و انقلابی باشد و به میدان نبرد احزاب و تشکل های سیاسی تبدیل نگردد زیرا درصورت عدم تحقق این هدف مردم و نظام هردو متضرر خواهندشد.

محمدرضا قنبرپور


نویسنده:محمدرضاقنبرپور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: