پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
در حال حاضر شیوع ویروس کرونای جدید پیوسته ادامه دارد و مردم چین با حفظ همبستگی برای مقابله با شیوع این ویروس تلاش می‌کنند اما برخی از رسانه‌های گروهی غربی چین را به نشان دادن واکنش بیش از حد و حتی نادیده گرفتن حقوق بشر متهم می‌کنند. آنها با بهانه حقوق بشر دست به سیاه نمایی درباره چین زده‌اند و اصول اخلاقی در پزشکی را نادیده گرفته‌اند.

روز سه‌شنبه 8 بهمن (28 ژانویه) رادیو و تلویزیون مرکزی در همین رابطه مطلبی را منتشر کرد که در آن آمده است: پیشگیری و کنترل ویروس کرونای جدید آینه‌ای در برابر تلاش‌های چین برای حفاظت از حقوق بشر است و نه تنها همبستگی مردم چین و اهمیت چین به حفاظت از حقوق بشر را نشان می‌دهد بلکه دیدگاه غم‌انگیز رسانه‌های گروهی غربی و حقایق مربوط به پایمال شدن حقوق بشر از سوی این رسانه‌ها را آشکار می‌سازد.

در این مقاله آمده است که شیوع ویروس کرونای جدید یک تهدید مستقیم علیه امنیت زندگی و سلامت مردم است. به گفته کارشناسان علم پزشکی یکی از راهبردهای مهم در پیشگیری و کنترل ویروس کاهش راه‌های انتقال و تماس میان مردم است. اقدامات مختلف چین در روزهای اخیر نه تنها برای حفاظت از امنیت زندگی و سلامت مردم داخل کشور به شمار می‌رود بلکه مسئولیت بزرگ چین برای امنیت حفظ بهداشت عمومی جهان را نشان می‌دهد و بر اساس مقررات عمومی پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیردار ویروسی در سطح جهان انجام شده است و به همین خاطر نیز جامعه بین‌المللی اقدامات چین را کاملاً تأیید می‌کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: