پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
سه‌شنبه 8 بهمن (28 ژانویه)، وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین در پکن با تئودور آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت دیدار کرد.

تئودور آدهانوم در این دیدار گفت: پس از شیوع ویروس جدید کرونا در شهر وو هان، چین ظرف مدت کوتاهی توانست به یک رکورد جدید دست پیدا کند و علاوه بر تشخیص پاتوژن این ویروس، پیوسته اطلاعات توالی ژن کامل ویروس جدید کرونا را با سازمان جهانی بهداشت و همچنین دیگر کشورها به اشتراک گذاشته است. شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری خلق چین و رهبران دولت چین به پیشگیری و کنترل این بیماری واگیردار بسیار اهمیت می‌دهند و به سرعت با در پیش گرفتن مجموعه‌ای از تدابیر قاطع از شیوع آن جلوگیری می‌کند. توانمندی نظام چین و مؤثر بودن اقدامات این کشور بی‌نظیر و قابل تقدیر است. سازمان جهانی بهداشت و جامعه بین‌المللی اقدامات قاطع دولت چین را عالی ارزیابی می‌کند و از تلاش‌های گسترده چین برای جلوگیری از شیوع این بیماری واگیردار قدردانی می‌کند. سازمان جهانی بهداشت تمایل دارد همکاری با چین را تقویت کند و بر اساس نیازهای چین، هر گونه کمکی که لازم داشته باشد را در اختیار این کشور قرار دهد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: ما می‌دانیم که برخی از کشور درخواست خروج شهروندان خود از شهر وو هان را مطرح کرده‌اند اما ما چنین کاری را توصیه نمی‌کنیم. با توجه به اوضاع کنونی، باید خویشتنداری خود را حفظ کنیم و لازم نیست بیش از حد واکنش نشان بدهیم. سازمان جهانی بهداشت به طور کامل به توانایی دولت چین در راستای جلوگیری و کنترل این بیماری واگیردار اعتماد دارد.

وزیر خارجه چین نیز خاطر نشان کرد که چین آماده است با موضع باز و شفاف، همکاری با جامعه بین المللی به ویژه سازمان جهانی بهداشت را تقویت بخشد و برای حفظ بهداشت عمومی جهان تمام تلاش خود را به کار بندد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: