پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
حامد پاک نیا در جمع خبرنگاران گفت: من از شما خبرنگاران می پرسم چرا در لرستان سرمایه گذار به دادگاه کشیده می شود ؟
‍ 
  مدیرمسئول چی دا، از سنگ اندازی مسئولین لرستان تا فرار حامد پاک نیا سرمایه گذار بومی خبر می دهد .

حامد پاک نیا در نشست با اصحاب رسانه استان اظهار داشت : سال ۱۳۸۲ تصمیم گرفتم که گوزن زرد اروپایی را به لرستان وارد کنم در این راستا تعدادی از دوستان اروپایی را به استان دعوت کردم و آب و هوا و مناطق لرستان را بصورت کارشناسی مورد تحقیق و بررسی قرار دادیم .

وی افزود: تا یکسال بطور مداوم گزارش آب و هوای لرستان را برای آنها ارسال می کردم و منطقه کاکا رضا که زمین های پدری ام در آنجا واقع هستند را برای اینکار مناسب تر دیدیم و درخواست اولیه ای به محیط زیست ارائه دادیم .

این سرمایه گذار بومی بیان داشت : قرار بود در وهله نخست، حدود ۴۰۰ راس گوزن زرد اروپایی را وارد لرستان کنیم که ۳۵۰ راس از این گوزن ها آبستن بودند و بعد از دو ماه وضع حمل می کردند و با تاییدیه دام پزشکی کشور آلمان مطمئن بودیم و هستیم که استان لرستان بهترین آب و هوا را برای پرورش و تکثیر گوزن زرد اروپایی دارد .

 وی با بیان اینکه هدف ما از وارد کردن گوزن زرد اروپایی احیای محیط زیست استان است که در اثر شکارهای بی رویه از بین رفته، تشریح نمود : اگر مسئولین بخصوص رئیس جهاد کشاورزی شهرستان الشتر سنگ اندازی نمی کردند ما توان این را داشتیم تاکنون مولد فروشی کنیم و طی چند سال ظرفیت هم به قصابی می رسید.
 
حامد پاک نیا با نهایت تاسف و تاثر پرونده ای را مقابل دوربین خبرنگارهای استان قرار داد و خاطرنشان ساخت: این پرونده مجوزهایی است که من در وهله اول بخاطر وارد نمودن گوزن زرد اروپایی به استان تشکیل دادم که در نهایت باید ۳۰ برگ باشد ولی متاسفانه پرونده را مشاهده کنید که چه انداره قطور شده و برگ به برگ آن را مشاهده کنید همگی برگه های قضایی و حکم دادگاه و صورت جلسه های پاسگاه است ، حال من از شما اصحاب رسانه می پرسم : چرا باید مسئولین استان تا این اندازه با سرمایه گذار بومی بد برخورد کنند که کار به حکم قضایی بکشد ؟

این جوان دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) که مطلع هستیم فقط ۱۱ بار به پابوس ارباب بی کفنِ مان مشرف شده ، اذعان داشت : اگر مسئولین استان لرستان اجازه می دادند این گوزن ها وارد لرستان شود ۱۵۰ نفر مستقیم و ۵۰۰ نفر غیر مستقیم مشغول کار می شد و محیط زیست لرستان هم احیا می گردید و جانی تازه می گرفت .

حامد پاک نیا با اشاره به اینکه از تولد گوزن تا زمان مصرف آن یکسال و نیم به طول می انجامد ، افزود: من گلایه ام از استاندار است از معاونت اقتصادی لرستان و بیشتر از مدیرجهاد کشاورزی شهرستان الشتر ، حدود چندین ماه است فرصتی از استاندار گرفته ام ولی به بنده اجازه دیدارش را نمی دهند .

این سرمایه گذار بومی خرم آبادی گفت : بخاطر پتانسل لرستان دو جشنواره ماهیگیری را در استان برگزار نمودم و رستوران ماهی کباب بلوط که برند آن ماهی است و دارای استخر هم بود راه اندازی کردم و ۵ نفر مشغول بکار هستند و انشالله تا پایان سال کادر ما به ۱۰ نفر می رسد .

حامد پاک نیا ادامه داد : مدتی رستوران ماهی کباب بلوط تعطیل شد زیرا همراه با برادرم فرهاد پاک نیا روی یک پروژه سینمایی بنام ستاره های درخشان به کارگردانی محمود مقامی فعالیت داشتم که خود از سرمایه گذاران و تهیه کنندگان این فیلم بلند سینمایی هستم و در حال حاضر تقدیم شده به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سال آینده اکران و انشالله در جشنواره عمار شرکت داده می شود .

گفتنی است اکنون حامد پاک نیا در حال پرورش ۵۰ راس گوزن در استان تهران است و مسئولین لرستانی اجازه ورود آنها را به استان نمی دهند .

شایان ذکر است که حامد پاک نیا مدیریت اتوبار همسفرباران را بر عهده دارد که در آن مکان نیز خانوارهای زیادی ارتزاق می کنند .

به گزارش چی دا عمده مشکل در لرستان مسئولین غیربومی هستند که با استان عقد اخوتی ندارند و اگر مسئول بومی هم روی کار است فقط وقت مدیریتش را تلف و سوخت می کند تا زمانی موضوعی برای خاطره گویی داشته باشد و مثلا بگوید به مدت چند سال رئیس فلان ارگان در لرستان بودم ولی باید پرسید که در این مدت خروجی کار شما چه بوده ؟ ما شنیده ایم که ید طولایی در سنگ اندازی مقابل سرمایه گذاران بخصوص بومی ها دارید .


تهیه و تنظیم : مریم نظری 
هفته نامه چی دا

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: