پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
در ساعت 3 بامداد روز چهارشنبه 9 بهمن، 29 ژانویه رادیو و تلویزیون مرکزی چین در اپلیکیشن خود موسوم به «یانگ شی پینگ» ساخت دو بیمارستان در کوه هوئو شن و کوه لی شن در وو هان را که محل شیوع بیماری ذات الریه کروناویروس جدید است، به طور زنده پخش کرد. بیش از 40 میلیون کاربر اینترنت به تماشای این تصاویر پرداختند.

به منظور مقابله با شیوع این بیماری، ساخت بیمارستانهای کوه هوئو شن و کوه لی شن به ترتیب از 3 بهمن 23 ژانویه و 5 بهمن 25 ژانویه آغاز شد تا مبتلاییان در این دو بیمارستان به طور متمرکز معالجه و درمان شوند.

پخش زنده ساخت این دو بیمارستان مانند برنامه های زنده دیگر اینترنتی نبود و هیچ مجری یا گوینده ای روی آن توضیح ارائه نمی داد و روی تصاویر موسیقی پخش نمی شد. بلکه تصاویری زنده و همزمان از چگونگی پیشرفت کار ساخت و ساز بود. با این حال، تعداد بسیار زیادی کاربر اینترنتی را به خود جلب کرد. آنها در بخش گپ با هم درباره تصاویر بحث و گفتگو می کردند و روند ساخت دو بیمارستان را تحسین می کردند.

برخی کاربران نامهای خاص و جالبی برای ماشین آلات عمرانی مثل جرثقیلها و لیفتراکها و بیل مکانیکیهای موجود در محل گذاشتند.

کارشناسان معتقدند که پخش زنده ساخت این دو بیمارستان و گفتگو و همگرایی کاربران، اضطراب اجتماعی ناشی از شیوع بیماری را کاهش داد و خواست مردم چین برای مهار و خاتمه شیوع بیماری و درمان مبتلاییان را هر چه بیشتر و واضحتر بیان کرد. این یکی از علل مهم توجه کاربران در شمار زیاد به این برنامه بوده است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: