پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین روز سه شنبه 8 بهمن/ دلو، 28 ژانویه، در پکن در دیدار با تئودور ادهانوم گِبرِیِسوس، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد ما اطمینان داریم که چین تحت رهبری حزب کمونیست و با استفاده از امتیازات نظام سوسیالیسم با ویژگیهای چین و با اتکاء به مردم در مبارزه با ویروس جدید پیروز خواهد شد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز گفت که پس از شیوع کروناویروس جدید، چین ظرف مدت کوتاهی توانست اقدامات سریع و پردامنه ای برای مقابله با شیوع بیماری در پیش بگیرد و نشان داد که توانمندی نظام چین و مؤثر بودن اقدامات این کشور بی نظیر و ستودنیست. این سخنان دبیرکل سازمان جهانی بهداشت درک، تأیید و پشتیبانی جامعه جهانی از اقدامات چین را نشان می دهد و اعتماد و نیرویی بالا برای مقابله با کروناویروس جدید به مردم چین وارد کرده است.

سرعت واکنش چین در مقابله با شیوع بیماری برای جهان حیرت انگیز بود. چین تنها ظرف یک هفته، ژن کامل کروناویروس جدید را شناسایی کرد و آن را با سازمان بهداشت جهانی و دیگر کشورها به اشتراک گذاشت. سپس به منظور جلوگیری از شیوع بیماری، قاطعانه راههای خروجی شهر وو هان را بست و تصمیم گرفت ظرف 7 روز بیمارستانهای موقتی در وو هان برای معالجه و درمان بیماران بسازد. کیتازاتو کایو استاد بخش تحقیقات داروشناسی دانشگاه ناگاساکی ژاپن در این باره گفت: چین حدنصاب جدیدی در سرعت تشخیص ویروس جدید در جهان ثبت کرده است.

شایان ذکر است که شی جین پینگ رییس جمهور چین پس از شیوع بیماری در اسرع وقت دستورات لازم را صادر و شخصاً مسیر مقابله با بیماری را برنامه ریزی کرد.

با تصمیم گیری سریع و فرماندهی واحد، نیروهای جامعه چین در مدت کوتاهی بسیج و عملیات بهداشت عمومی گسترده ای بر پا شد. تا کنون 30 استان، شهر تابع مرکز و منطقه خودمختار چین که جمعیت کل آنها به بیش از یک میلیارد و 300 میلیون نفر می رسد، طرح درجه یک مقابله با وضعیت بهداشت عمومی اجرا کرده اند. بسیاری از تیمهای داوطلب پزشکی عازم مناطق شیوع بیماری شده و لوازم ضروری زندگی به طور مستمر به این مناطق منتقل شده است.

با تلاش مشترک مردم، چین در جلوگیری و مهار بیماری کارآیی بسیار بالایی نشان داده است. در چند روز اخیر، بسیاری کاربران اینترنتی پخش زنده ساخت دو بیمارستان در شهر وو هان را تماشا و تلاش فراوان هزاران کارگر عمرانی را تحسین کردند. قرار است بیمارستان 1000 تختخوابی کوه هوئو شن در 3 فوریه راه اندازی شود و بیمارستان دیگری نیز با 1600 تختخواب به نام کوه لِی شن و به مساحت 60 هزار متر مربع ساخته خواهد شد.

همان طور که دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: چین با اقدامات مؤثر خود حتما بر وضعیتی که این بیماری تحمیل کرده غلبه خواهد کرد و تجربیات خود را در اختیار دیگر کشورها خواهد گذاشت.

در حال حاضر وضعیت مقابله با کروناویروس جدید در چین همچنان جدیست. هر تلاش چینیها نه تنها برای حفظ امنیت خودشان، بلکه برای حفظ امنیت مردم جهان اهمیت دارد. چین با استفاده از برتریهای نظام و تلاش خود، به کسب پیروزی در مقابله با شیوع بیماری اطمینان و توانایی کامل دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: