پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۱۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
بزرگ ترین دارالقرآن کشور در خمینی شهر اصفهان

نشست خبری مدیرموسسه دارالقران اهل بیت (ع) خمینی شهر اصفهان با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس این موسسه برگزارشد.
مدیر موسسه اهل بیت(ع)در این جلسه اظهار داشت: کلنگ این مجموعه فرهنگی، در سال ۸۳توسط خیرین،به زمین زده شد ودرسال ۹۶ نیز به بهره برداری رسید .
حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا قربانیان با اشاره به اینکه، این موسسه تنها یک بانی دارد  افزود: این مرکزخوشبختانه وابسته به هیچ ارگان و نهاد دولتی نیست و به عنوان بزرگترین دارالقرآن کشوروبزرگترین وقف قرآنی آستان قدس رضوی درطول تاریخ  کشور  شناخته شده است.
وی ادامه داد: موسسه دارالقرآن اهل بیت(ع) باظرفیت ۲ سالن ۱۵۰۰نفری،۳۰کلاس آموزشی ، سالن اختصاصی بازی کودکان  که بهشت نام گرفته است ، دفاتر وسوئیت ،سالن ورزشی امام علی  ، موزه قرآن وعترت، مرکز تولید پرچمهای مذهبی وایستگاه صلواتی ثابت آماده خدمت رسانی به قرآن آموزان است.
قربانیان با بیان اینکه مجوز  موسسه از دارالقرآن کشور ومجوز تخصصی چند منظوره میباشد اظهارداشت: این موسسه هیچ گونه وابستگی جناحی و سیاسی نداشته وبه طور مستقل فعالیت میکند ،و تنها با تکیه بر آرمانهایی بنیانگذارانقلاب اسلامی ومنویات مقام معطم رهبری ،راه خود راپیموده است.
حجت السلام قربانیان از رفتن به روستاهای دور افتاده و آموزش قران به اهالی روستا خبر داد و گفت: به طور تقریبی سالانه بین 100 تا 200 هزار نفر از برنامه های مختلف موسسه دار القران اهل بیت (ع) خمینی شهر بهره می برند .

مدیر موسسه دار القران اهل بیت(ع) خمینی شهر از وجود قدیمی ترین نسخ قرانی در این موسسه خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 500 نسخه قدیمی قران در این موسسه موجود است که قدیمی ترین آن به 700 سال پیش و زمان ایل خانی بر می گردد.

وی با بیان اینکه همچنین به افرادی که ختم صلوات داشته باشند، اجناس فروشگاه عفاف و حجاب با تخفیف به آنهاداده میشود، گفت: به دنبال آموزش قرانی از هر روش و طریقی به مردم هستیم زیرا که معتقدیم اگر افراد با علم قران آشنا شوند خواه ناخواه از تاثیرات و برکات آن در زندگی و اخلاق منتفع می شوند و شاهد کاهش بد اخلاقی ها ، طلاق، جرم و فساد در سطح جامعه خواهیم بود.//// انتهای پیام
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: