پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه عنوان کرد پس از شیوع بیماری ذات الریه ناشی از کروناویروس، دولت چین با مسؤولیت شناسی و اهمیت دادن به سلامت مردم، کاملترین و جدیترین تدابیر را در پیش گرفت که نسبت به تدابیر و مقررات بهداشت جهانی جدیتر است. ما کاملاً اطمینان و توانایی داریم در مبارزه با شیوع ویروس جدید پیروز شویم.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت شامگاه پنجشنبه 10 بهمن/دلو، 30 ژانویه به وقت محلی، شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید را به صورت ناگهانی رویدادی بین المللی در بهداشت عمومی اعلام کرد. هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری خود گفت: چین با شفافیت و مسؤولیت شناسی اطلاعات درباره شیوع این ویروس را به موقع با کشورهای دیگر به اشتراک گذاشته است. سازمان بهداشت جهانی و بسیاری از کشورهای جهان اقدامات چین را تایید و آن را ستودند.

او گفت: چین به ارتباط نزدیک و همکاری مطلوب با سازمان بهداشت جهانی ادامه می دهد و این سازمان کارشناسان خود را برای بازدید و بررسی به وو هان اعزام کرده است. دبیر کل این سازمان با تبادل نظر با طرفهای چینی، اقدامات و سهم چین در مقابله با این ویروس را ستوده است. چین مایل است به اتفاق سازمان بهداشت جهانی و کشورهای دیگر از امنیت بهداشت عمومی جهان و منطقه مشترکاً حراست کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: