پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
تئودور ادهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت شامگاه پنجشنبه 10 بهمن/ دلو، 30 ژانویه به وقت محلی، شیوع بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا را به صورت ناگهانی رویدادی بین المللی در بهداشت عمومی اعلام کرد. و

وی همزمان تاکید کرد که این تصمیم به معنی «رای عدم اعتماد» به چین نیست بلکه برعکس، سازمان جهانی بهداشت به توانایی چین برای مهار شیوع این بیماری واگیردار اعتماد دارد و نه تنها ممنوعیت سفر و گردشگری و تجارت با چین را توصیه نمی کند، بلکه با آن مخالفت نیز می کند.

در حال حاضر بیماری ناشی از مبتلا به ویروس جدید کرونا به سرعت پخش می شود و سازمان جهانی بهداشت با توجه به این وضعیت تصمیم جدیدی گرفته و با شفافیت به کمک گرفتن از منابع جهانی برای رویارویی با آن و ارائه کمکهای لازم بین المللی به کشورهای دارای نظام بهداشتی ضعیف و کم توان در عرصه بهداشت عمومی می پردازد تا هر چه بیشتر از شیوع بیماری در سراسر جهان جلوگیری شود.

شایان ذکر است دبیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن اعلام این تصمیم جدید، هفت پیشنهاد از جمله نبودن دلیلی برای مداخله غیرضروری در امور گردشگری و تجارت بین المللی، پشتیبانی قاطع از کشورهای دارای نظام بهداشتی ضعیف، تسریع در پژوهش برای تولید واکسن مطرح کرد. این موضع سازمان جهانی بهداشت، بر اساس تایید کامل اقدامات پیشگیری و مهار بیماری از سوی چین و ارزیابی محتاطانه تاثیرات احتمالی اعلام شده تا از احساسات غیرمنطقی در سطح جهان و رفتارهای افراطی کشورها و مناطق جهان در مقابل چین که می تواند موجب وارد شدن ضربه به تجارت و رشد اقتصادی جهان شود، بکاهد.

امروزه با توجه به شدت و رشد سطح جهانی شدن، رویدادهای بزرگ در عرصه بهداشت عمومی بی مرز است و اعضاء جامعه بین المللی برای مقابله با تهدیدات ناشی از گسترش کروناویروس جدید باید با تقویت هماهنگی، مشترکاً بر آن غلبه کنند. چین به طور شفاف و مسؤولانه همکاری با سازمان جهانی بهداشت و دیگر کشورها را تقویت می کند و نسبت به پیروزی هر چه زودتر در نبرد با بیماری جدید و حراست از مردم چین و جهان اعتماد و توانایی کافی و لازم دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: