پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
عبدالباری عطوان بررسی کرد:
انتقام ترور سردار سلیمانی هنوز آغاز نشده است و همچنان در مرحله گرم کردن قرار دارد؛ متحدان نظامی ایران در یمن، لبنان و نوار غزه هنوز وارد رینگ نشده اند و بمباران پایگاه عین الاسد همانطور که رهبرجمهوری اسلامی ایران هم گفت، یک سیلی بود.
به گزارش گیتی آنلاین، وب سایت شفقنا به نقل از رای الیوم نوشت: هنگامی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با ۱۱ موشک کروز پایگاه عین الاسد را بمباران کرد، دونالد ترامپ با غرور و قلدری به توییت زنی پرداخت و زخمی شدن نیروهای آمریکایی را رد و ادعای پیروزی کرد و بسیاری در برخی کشورهای خلیج (فارس) هم این پاسخ را مسخره می کردند و از اهمیت آن می کاستند اما امروز سخنگوی پنتاگون اذعان کرد که در جریان این حمله ۶۴ نظامی آمریکایی صدمه مغزی دیده اند.

«عبدالباری عطوان» با اشاره به این موضوع همچنین نوشت: «توماس کمپل» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اذعان کرد که در حملات موشکی ایران ۶۴ نظامی آمریکایی صدمه مغزی دیده اند که در بیمارستان های میدانی معالجه شدند و ۳۹ نفر از آنها به خدمت بازگشتند اما او سرنوشت ۲۵ نفر دیگر و وضعیت و جدیت اصابت آنها را مشخص نکرد؛ موضوعی که نشان می دهد آنها همچنان در حال مداوا هستند و شاید هم به بیمارستان هایی در پایگاههای آمریکا در آلمان و یا حتی آمریکا برده شده اند.

دروغ گفتن ترامپ چیز جدیدی نیست و باور کردن چنین دروغ پردازی هایی از سوی برخی متحدان دوروی ترامپ هم چیز جدیدی نیست بلکه موضوع جدید و قطعی در نظر ما این است که ۱۸ پایگاه آمریکا در خاک عراق و چه بسا دیگر کشورهای خلیج(فارس) گروگان هایی در اختیار مطلق سپاه پاسداران و متحدانش در حشد شعبی عراق و گروههای متحد دیگر هستند و بمباران آنها در هر زمان در دسترس است؛ بدون شک کسی که در بمباران عین الاسد تردیدی به خود راه نمی دهد، قطعا از بمباران این پایگاهها هم واهمه ای ندارد؛ موشک های دقیق برای نابودی آن پایگاهها آماده هستند و تصاویر ویرانی هایی که شبکه سی ان ان از قلب عین الاسد منتشر کرد، موید این واقعیت است.

دروغ های آمریکادر افغانستان هم تایید شد؛ جایی که نیروهای طالبان یک هواپیمای جاسوسی و بسیار پیشرفته آمریکا را در منطقه غزنی در شرق این کشور ساقط کردند. سخنگوی پنتاگون در ابتدا سقوط یا سرنگون کردن این هواپیمای نظامی را تکذیب کرد اما پس  از آنکه طالبان فیلم این هواپیما و سرنگون کردن آن را منتشر کرد، حرفش را پس گرفت اما هنوز تعداد سربازان کشته شده را اعلام نکرده و اعتقاد بر این است که بین سربازان کشته شده، افسران عالی رتبه نظامی هم وجود داشته است.

همین دروغ ها بود که کنگره را روز گذشته وادار کرد تا با اکثریت آرا به تصمیمی رای دهد که از اختیارات ترامپ در اعلام جنگ علیه ایران پیش از رجوع به کنگره واخذ موافقت آن می کاهد زیرا قانونگذاران آمریکایی دیگر از بی پروایی ترامپ و کشاندن این کشور به جنگ فرسایشی طوالانی مدتی که منجر به کشته شدن دهها تن و چه بسا صدا ها سرباز و همکار و شهروند آمریکایی در منطقه و جهان شود، واهمه دارند.

از جانب دیگر اما «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته گفت که واشنگتن منتظر موافقت دولت عراق با استقرار سامانه های موشک های پاتریوت برای محافظت از پایگاههای آمریکایی است و قطعا این انتظار به چند دلیل به طول خواهد انجامیدکه مهمترین آنها این است که اولا دولت مستعفی عادل عبدالمهدی صلاحیت موافقت با این درخواست را ندارد زیرا نخست وزیر جدید به دلیل اختلافات میان فراکسیون های بزرگ پارلمانی هنوز مشخص نشده و ثانیاً هیچ نخست وزیری نمی تواند تصمیم پارلمان عراق مبنی بر اخراج همه نیروهای آمریکایی از عراق را نادیده بگیرد.

وی در ادامه نوشت: انتقام ترور سردار سلیمانی هنوز آغاز نشده است و همچنان در مرحله گرم کردن قرار دارد؛ متحدان نظامی ایران در یمن، لبنان و نوار غزه هنوز وارد رینگ نشده اند و بمباران پایگاه عین الاسد همانطور که رهبرجمهوری اسلامی ایران هم گفت، یک سیلی بود.

دروغ های ترامپ درباره قربانیان حملات موشکی ایران به عین الاسد ممکن است در مقایسه با دروغ های آینده او چیزی نباشد بویژه اینکه دایره دشمنان آمریکا پس از رونمایی از معامله قرن و فروش قضیه فلسطین به اسرائیل که با همدستی اعراب صورت گرفت، گسترش یافته است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: