پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
سيستان و بلوچستان- فرمانده مرزباني استان از كشف بيش از 830 كيلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزي سراوان خبر داد.
گیتی آنلاین_ به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني فرماندهي مرزباني سيستان و بلوچستان، سردار "محمد ملاشاهي" با تأكيد بر اينكه مبارزه با قاچاقچيان موادمخدر و سوداگران مرگ با جديت در مجموعه مرزباني استان پيگيري مي‌شود گفت: در همين راستا مرزداران هنگ مرزي سراوان با اشراف اطلاعاتي و هوشياري موفق شدند مقدار 834 كيلوگرم انواع موادمخدر را طي دو عمليات مقتدرانه کشف كنند.

فرمانده مرزباني استان اظهار داشت: مرزداران اين فرماندهي با انجام اقدامات اطلاعاتي از قصد  دو باند قاچاق موادمخدر در مناطق مرزي سراوان مطلع و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و پوشش منطقه، سوداگران مرگ را در رسيدن به اهداف شومشان ناكام گذاشتند. 

وي افزود: قاچاقچيان قصد داشتند به وسيله يك دستگاه خودرو تويوتا محموله موادمخدر را وارد كشور كنند كه با واكنش به موقع مرزداران، خود را در تنگنا و محاصره نيروهاي عملياتي مرزباني ديدند و پس از ساعتي درگيري مسلحانه ضمن برجاي گذاشتن محموله، با استفاده از تاريكي شب و كوهستاني بودن منطقه، از محل متواري شدند كه در اين عمليات ضمن توقيف يك دستگاه خودرو تويوتا، مقدار 505 كيلوگرم ترياك كشف گرديد.

فرمانده مرزباني استان در ادامه بيان كرد: در عملياتي ديگر مرزداران با اشراف اطلاعاتي از فعاليت قاچاقچيان و برنامه‌ريزي آنان جهت انتقال موادمخدر مخفي شده در سطح حوزه استحفاظي مطلع شدند كه با تشديد اقدامات كنترلي و پايش منطقه، محل دپوي مواد شناسايي و مقدار 304 كيلوگرم حشيش و 30 كيلوگرم ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در داخل نخلستاني مخفي شده بود را كشف كنند.

سردار ملاشاهي در پايان با بيان اينكه  شناسايي و دستگيري متهمان هر دو پرونده در دستور كار قرار دارد تصريح کرد: سوداگران مرگ، قاچاقچيان و متجاوزان بدانند كه مرزداران استان سيستان و بلوچستان با همكاري ساير نهادهاي اطلاعاتي و امنيتي و با كمك مرزنشينان غيور به حفظ حريم امنيتي مرزهاي جمهوري اسلامي ايران پرداخته و مقتدرانه با هرگونه تخلف و اقدامات غيرقانوني در مرز مقابله و برخورد می‌کنند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: