پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین کشتی ۶۰ هزار تنی گندم وارداتی در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
گیتی آنلاین_ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی اظهار کرد: اولین کشتی ۶۰ هزار تنی حامل کالای اساسی گندم در بندر شهيد بهشتی پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
وی با اشاره به وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته تخلیه و بارگیری در بندر شهید بهشتی اظهار کرد:  کشتی حامل کالای اساسی جو نیز با ظرفیت ۶۶ هزار تن وارد لنگرگاه این بندر اقیانوسی شده که عملیات تخلیه آن پس از پهلوگیری آغاز می شود. 
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مهر ماه امسال با ابلاغ دولت به ۲ شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام مبنی بر ورود ۵۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار، شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.
آقایی خاطرنشان کرد: با صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار، علاوه بر کاهش هزینه های حمل کالا، تحولی در شقوق مختلف خدمات رسانی و اشتغالزایی ایجاد می شود که فاکتور اصلی توسعه  محور شرق است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: