پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۱۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار شد

گیتی آنلاین_ به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، صالحی در این جشنواره شعر را پیوند دهنده‌ی فرهنگ زبان انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: شعر و شاعری بهترین ابزار برای تبادل افکار، اندیشه‌ها و آرمان‌های والای انقلاب به جوانان وجامعه است.


وی با اشاره به اینکه یک هنرمند و شاعر متعهد نمی‌تواند نسبت به دغدغه‌های مردم جامعه بی تفاوت باشد، افزود: جهانیان ایران را با شعر و شاعران نامدارش می‌شناسند و انقلاب اسلامی هم در قالب شعارهای انقلابی در دل مردم نشست.

در پایان هم برگزیدگان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر معرفی شدند.

بنا به اعلام هیات داوران در بخش شعر بزرگسال دو اثر «به رنگ دانوب» سروده واهه آرمن و «را را» سروده پانته‌آ صفایی به صورت مشترک به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

در بخش «شعر کودک و نوجوان» دو اثر «دل تو برد شرط را» سروده فاطمه سالاروند و«مگر لب زیپ دارد» سروده غلامرضا بکتاش شایسته قدردانی شدند.

در بخش «درباره شعر» هم «کتاب چهارخطی» (کند و کاوی در تاریخ رباعی فارسی) به قلم سیدعلی میرافضلی به عنوان اثر برگزیده جشنواره انتخاب شد.

همچنین عصر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تماشاخانه‌ی نخل آفتاب زاهدان افتتاح شد.

این بنا 400مترمربع زیربنا دارد و برای ساخت آن یک میلیارد و 200میلیون تومان هزینه شده است.

صالحی در مراسم افتتاح این طرح افزود: تا پایان سال99 هم در 5شهرستان سیستان و بلوچستان ساخت سینما امید، تماشاخانه و نگارخانه در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: