پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
همزمان با آغاز دهه مبارک فجر جشنواره غذاهای بومی و محلی استان سیستان وبلوچستان با تهیه 35 تنوع غذای اصیل و سنتی از نواحی مختلف استان برگزار گردید.
گیتی آنلاین،_ به نقل از روابط عمومی_ سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه،جشنواره‌ غذاهای سالم علاوه بر ترویج فرهنگ غذای سالم در جامعه، با عث ترویج  دوباره غذاهای بومی و محلی نیز می‌شود اظهار داشت: برگزاری جشنواره های غذاهای بومی و محلی  مردم را به سمت  استفاده از غذاهای سالم و به سبک سنتی که در ادوار گذشته نقش مهمی در سلامتی مردم داشته اند  سوق می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:  استفاده بی‌رویه از غذاهای سرشار از  نمک و روغن در تشدید  بیماری‌های قلبی و عروقی  نقش بسزائی دارد  ویکی از برنامه های حوزه سلامت آموزش به دانش آموزان و نسل جوان و عادت دادن ذائقه فرزندانمان به غذاهای اصیل بومی و محلی است.

وی به مردم توصیه کرد: در هرم غذایی خانوار نقش سبزیجات و لبنیات را پر رنگ کنند و از خریدن فست فودها، کنسروجات، و نوشیدنی های دارای قند زیاد بپرهیزند.

شایان ذکر است:این جشنواره به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و  با هدف فرهنگ‌سازی و  اطلاع‌رسانی  ترویج غذای سالم با حضور جمعی از اعضای هیات رئیسه، مدیران، کارکنان و دانشجویان  در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: