پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی و اجتناب از اطاله فرآیند دادرسی مترتب بر آن را گامی موثر در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است
گیتی آنلاین_  رئیس کل دادگستری استان سیستان وبلوچستان تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی و اجتناب از اطاله فرآیند دادرسی مترتب بر آن را گامی موثر در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی دانست.
حجت الاسلام مصطفوی نیا با اشاره به ضرورت تحقق حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع اظهار داشت: بدون شک اتقان در رسیدگی به پرونده ها توأم با پیشگیری از اطالات غیرضروری، یک دغدغه جدی در دستگاه قضایی قلمداد شده و اساساً دستورالعمل صادره ریاست معزز قوه قضائیه نیز در راستای تحقق این کارخواسته می باشد.
وی افزود: اقدامات جهادی با هدف رسیدگی به پرونده های قضایی در پی صدور این بخشنامه مطمح نظر  مجموعه واقع گردید و با اعزام چند تن از قضات به یکی از حوزه های قضایی استان طی بازه ی زمانی 6 روزه، بیش از 540 پرونده رسیدگی و به صدور رأی منتج گردید.
رئیس کل دادگستری استان با تشریح روند مذکور ابراز داشت: بدون شک فعالیت های مدنظر دستورالعمل تسریع در رسیدگی به پرونده های معوق و تعیین تکلیف فوری آنها در قالب طرح های مستمر اجرایی و با بهره گیری از قضات مجرب مرکز استان این مقوله محقق می گردد.
وی در انتها افزود: مهم ترین ثمره نظام مقدس جمهوری اسلامی افزایش رضایت اجتماعی شهروندان و احقاق حقوق حقه ایشان می باشد و کلیه دستگاه های متولی مکلفند تا در راستای این کارخواسته گام بردارند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: