پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
همزمان با شیوع کروناویروس جدید، در هفته طلایی عید بهار چین، مناظر شلوغ و پرجمعیت مراکز خرید، رستورانها، سینماها و جاذبه های گردشگری ناپدید شد که نگرانی محافل خارجی را نسبت به رشد اقتصادی چین برانگیخت. اما در حقیقت، در حال حاضر شبکه های اینترنتی بسیار پیشرفته اقتصاد دیجیتال به ستون مهم تضمین فعالیت عادی اجتماعی چین تبدیل شده است.

به عنوان مثال اعضاء خانواده خانم هان شهروندی ساکن شهر پکن، از زمان شیوع کروناویروس جدید، در خانه می مانند. خانم هان از طریق شبکه اینترنت خوراک و لوازم زندگی می خرد. همسرش به بازی با گوشی همراه و تماشای مجموعه های تلویزیونی مورد علاقه اش می پردازد و دخترش از طریق اینترنت در دوره های آموزشی شرکت می کند. زندگی خانواده خانم هان نمونه ای کوچک از توسعه اقتصاد دیجیتال چین است. داده ها نشان می دهد که حجم اقتصاد دیجیتال چین در سال 2018 به 31300 میلیارد یوان رسیده که در مقام دوم جهان قرار دارد و 34.8 درصد جی دی پی چین را تشکیل داده است.

بعد از شیوع کروناویروس جدید، نقش اقتصاد دیجیتال روشنتر می‌شود. در روزهای اخیر سکوهای تجارت الکترونیکی بزرگ چین برای تامین بازار در این زمان خاص نقش مثبتی ایفا کرده اند. در عین حال، ویدیو، پخش زنده، بازی متصل به شبکه و آموزشهای متصل به شبکه به طور چشمگیری توسعه یافته است.

توسعه سریع اقتصادی دیجیتال تا حد بزرگی تاثیر منفی شیوع ویروس را کاهش داده است. چین اطمینان دارد پس از پیروزی در مقابله با شیوع ویروس جدید، به توسعه باثبات و درازمدت اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: