پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
در حالی که آمریکا ادعا می‎کند برای مبارزه با ویروس کرونای جدید کمک‎های بزرگی را در اختیار چین قرار داده است، امروز دوشنبه 14 بهمن (3 فوریه) هوا چون‎یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین به این موضوع که "آیا آمریکا تا کنون به چین کمک کرده است یا خیر" واکنش داد.

هوا چون‎یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز گفت که پس از شیوع ویروس کرونای جدید در چین، تعدادی از کشورها به شیوه‎های مختلف کمک‎های ضروری را در اختیار چین قرار دادند که چین از همه این کشورها سپاسگزار است. اما بر اساس آخرین گزارش‎ها، دولت آمریکا تا کنون در عمل هیچ کمکی برای چین ارسال نکرده و بر عکس، آمریکا نخستین کشوری بوده است که کارمندان کنسولگری خود در وو هان را از این شهر خارج کرد و همچنین نخستین کشوری بود که درخواست خروج بخشی از کارمندان سفارت خود در چین را مطرح کرد. با وجود مخالفت علنی سازمان جهانی بهداشت با اعمال محدودیت نسبت به سفرهای گردشگری و تجاری شهروندان چینی، آمریکا نخستین کشوری بود که با اعلام ممنوعیت کامل ورود شهروندان چینی به خاک این کشور باعث ایجاد هراس و نگرانی در جهان شد.

امروز و در شرایطی که سرنوشت کشورهای جهان پیوندی نزدیک با یکدیگر دارد، برای مقابله با بحرانی که بهداشت عمومی جهان را تهدید می‎کنند، همه کشورها باید دست در دست یکدیگر و در کنار هم در برابر مشکلات بایستند و نه آنکه به دنبال سود خود از بحرانی باشند که برای یک کشور دیگر ایجاد شده است.

این سخنگو افزود، چین به طور شفاف و با مسئولیت شناسی کامل پیوسته از هر نظر با سازمان جهانی بهداشت و اعضای مختلف جامعه جهانی همکاری کرده است. از روز 13 دی (3 ژانویه) تا به حال، ظرف سی نوبت اطلاعات مربوط به مراحل شیوع بیماری و اقدامات گوناگون انجام شده برای جلوگیری از شیوع این بیماری به آمریکا اعلام شده است و مراکز پیشگیری دو کشور نیز درباره آخرین وضعیت این ویروس با یکدیگر تبادل نظر داشته‎اند. روز 9 بهمن ( 29 ژانویه)، کمیته بهداشت و سلامت چین از طریق کانال‎های رسمی با آمریکا ارتباط برقرار کرد و از مشارکت کارشناسان این کشور در گروه مشترک کارشناسان سازمان جهانی بهداشت استقبال کرد. آمریکا نیز از طریق سازمان جهانی بهداشت ، فهرست کارشناسان آمریکایی که خواهان حضور در این گروه بودند را ارائه کرد.

چین همچنان از طریق افزایش همکاری با سازمان جهانی بهداشت و کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، برای حفاظت از امنیت جانی و سلامت شهروندان کشورهای مختلف تلاش خواهد کرد

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: