پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
کارخانه صنایع تبدیلی کشاورزی با ظرفیت تولید 4300 تن سیب‌زمینی نیمه آماده در سال، با حمایت مالی بانک توسعه تعاون در کمیجان استان مرکزی افتتاح گردید.
حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در افتتاحیه طرح تولید سیب‌زمینی نیمه آماده فرنچ فرایز تحت برند «پینوکا و پوتاپ» گفت: این طرح با حمایت مالی بانک توسعه تعاون با اعطای 38 میلیارد ریال تسهیلات بخش ثابت و 20 میلیارد ریال تسهیلات بخش جاری و درمجموع به میزان 58 میلیارد ریال تسهیلات، هم‌زمان با ایام دهه مبارک فجر به مرحله بهره‌برداری رسیده است که این میزان تسهیلات سبب ایجاد اشتغال مستقیم جهت 120 نفراز جوانان منطقه شده است.

وی با اشاره به این‌که تسهیلات پرداختی به این واحد تولیدی از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری بوده است در ادامه گفت: تاکنون به میزان 465 میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان مناطق روستایی استان مرکزی تسهیلات پرداخت‌شده است.

مهدیان با اشاره به نقش مهم صنایع تبدیلی در ساماندهی کشاورزی مناطق مختلف کشور در ادامه افزود: ظرفیت طرح حدود 4300 تن در سال می‌باشد که با توجه به سطح زیر کشت سیب‌زمینی در شهرستان کمیجان و حومه به میزان 200 هکتار و همچنین 700 هکتار زمین‌های قابل‌کشت سیب‌زمینی در استان همدان، راه‌اندازی این طرح می‌تواند کمک بسزایی در حمایت از کشاورزان منطقه و استان‌های هم‌جوار داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی، سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون علی‌اکبر کریمی نماینده مردم شهر اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و علی وفایی مدیر بانک توسعه تعاون استان مرکزی حضور داشتند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: