پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۱۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
نیروی انتظامی استان اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: تعدادی از ماموران نیروی انتظامی و نیروهای بسیج در جریان حوادث آبان‌ماه مصدوم شدند اما پلیس شهر اصفهان در جریان این حوادث شلیکی که منجر به ازدست رفتن جان یک شخص شود، نداشت.

 سردار مهدی معصوم‌بیگی صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری خود گفت: در اغتشاشات آبان‌ماه امسال افرادی بازداشت شدند که از سلاح سرد و گرم علیه مردم و مأموران انتظامی استفاده می‌کردند و تعدادی از مأموران نیروی انتظامی و نیروهای بسیج با همین سلاح‌ها مصدوم شدند. با این وجود که آسیب به نیروهای انتظامی خط قرمز ماست، پلیس در شهر اصفهان در حوادث آبان‌ماه هیچ‌گونه شلیکی که منجر به ازدست رفتن جان یک شخص شود انجام نداد.

وی با اشاره به این که در حوادث آبان‌ماه حفظ امنیت در شمال شهر به سپاه و بسیج و در جنوب به نیروی انتظامی سپرده شد، افزود: جمع‌بندی‌ها در خصوص اتفاقات این ایام توسط مقامات قضائی انجام و اعلام خواهد شد.

تشکیل قرارگاه نظم و تأمین امنیت انتخابات در استان

فرمانده انتظامی استان اصفهان، با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس مهمترین کار نیروی انتظامی در این خصوص را تأمین نظم و امنیت آن دانست و اضافه کرد: در نیروی انتظامی استان قرارگاه نظم و تأمین امنیت انتخابات تشکیل شده تا در سه مرحله قبل از شروع انتخابات، روز انتخابات و پس از انتخابات عملیات ویژه خود را انجام دهد.

وی با بیان این که از روز ۲۳ بهمن همزمان با آغاز تبلیغات انتخابات فعالیت این قرارگاه آغاز می‌شود، ادامه داد: ۱۵ هزار نیرو برای تأمین امنیت انتخابات بکارگیری و بخشی از ظرفیت بسیجیان استان نیز استفاده می‌شود تا بتوانیم شعب اخذ رأی را به‌طور کامل تحت پوشش مناسب امنیتی خود قرار دهیم و امنیت آن را تا فرایند تجمیع و انتقال صندوق‌های رأی حفظ کنیم.

کشف بی‌سابقه مواد مخدر در اصفهان

سردار معصوم‌بیگی با بیان این که ۴۰ تن مواد مخدر در ۱۰ ماهه نخست امسال در استان اصفهان کشف و ضبط شده است، اضافه کرد: این میزان کشفیات در طول تاریخ تشکیل پلیس اصفهان سابقه نداشته که در راه رسیدن به این هدف، نیروی انتظامی در سال‌های اخیر شهدایی تقدیم کرده است.

وی افزود: بخشی از محموله‌های مواد مخدر کشف شده قرار بوده به استان‌های شمالی و تهران منتقل شود و مقصد بخش دیگر نیز استان اصفهان بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به این که بخش قابل توجهی از جرائم سایبری به دلیل آن است که فرصت ارتکاب جرم توسط مردم در اختیار مجرم قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری ۱۰۸ درصد، جرم در فضای مجازی افزایش پیدا کرده و در مقابل نسبت به مدت مشابه پارسال، ظرفیت کشف جرم در پلیس ۹۸ درصد افزایش داشته است.

افزایش دو برابری کلاهبرداری‌های اینترنتی

وی گفت: کلاهبرداری اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز بیش از ۲۰۰ درصد افزایش داشته و پس از آن کلاهبرداری‌های رایانه‌ای و مزاحمت‌های اینترنتی از لحاظ فراوانی بیشترین تخلفات ثبت شده را دارند.

سردار معصوم‌بیگی ادامه داد: بیشترین تماس‌ها با پلیس ۱۱۰ مربوط به تصادفات راهنمایی و رانندگی با ۲۴ درصد بوده و نزاع و درگیری با ۲۰ درصد، موضوعات اجتماعی با ۱۰ درصد و سرقت با ۹ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی اظهار کرد: نارضایتی از نیروی انتظامی نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد و آمار شکایت‌ها نیز چهار درصد کاهش داشته که نشان از خدمت‌رسانی شایسته نیروی انتظامی استان اصفهان است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: مالکان خودروهایی که بالای یک میلیون تومان جریمه دارند، می‌توانند تا پایان سال اقدام کرده و جریمه خود را قسطی پرداخت کنند.

وی با بیان این که یک چهارم خودروهای استان فاقد معاینه‌ فنی هستند، گفت: معاینه‌ فنی یک حق‌الناس است و شهروندان باید انجام آن را با توجه به آلودگی‌های زیست‌محیطی یک وظیفه عمومی قلمداد کنند؛ از طرفی تردد چنین خودروهایی در سطح شهر جریمه دارد و خودروهای فاقد معاینه فنی ممکن است که هر ۲۴ ساعت یک‌بار و پس از رؤیت توسط دوربین‌های سطح شهر جریمه شوند.

مردم نسبت به تغییر پلاک خودروهای فروخته شده اقدام کنند

سردار معصوم‌بیگی تصریح کرد: افرادی که خودرو خود را می‌فروشند در سریع‌ترین زمان پلاک را از روی خودرو بردارند چون اگر مالک جدید با همان پلاک سابق در سطح شهر تردد کرده و تخلف رانندگی و یا سرقت و حمل مواد مخدر مرتکب شود، عواقب آن برعهده صاحب پلاک خواهد بود.

وی با بیان این که کلاه ایمنی تا ۸۰ درصد از مرگ راکب موتورسیکلت جلوگیری می‌کند، به طرح "کلاهی برای زندگی" اشاره کرد و افزود: ۴۵ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند به همین دلیل نیروی انتظامی استان در کنار آموزش به موتورسواران، با تلاش دستگاه‌های مختلف طرحی را اجرا خواهد کرد که بر مبنای آن کلاه ایمنی به موتورسیکلت‌سواران اهدا خواهد شد.

۶۰۰ کشته در تصادفات رانندگی سال ۹۸

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر این که در ۱۰ ماهه نخست امسال، تلفات ناشی از تصادفات درون شهری هفت درصد و برون شهری ۱۲ درصد کاهش یافته، افزود: در تصادفات سطح استان ۶۰۰ نفر جان خود را ازدست داده و ۱۵ هزار نفر دچار مصدومیت شده‌اند و عدم توجه راننده به جلو در زمان رانندگی با ۳۹ درصد، بیشترین سهم را در این مدت زمانی از تصادفات رانندگی به خود اختصاص می‌دهد.

وی بزرگراه اصفهان-کاشان را با ۱۷، محور دامنه الیگودرز را با ۱۳ و جاده سمیرم-یاسوج را با ۱۰ فقره تصادف منجر به فوت، پر تلفات‌ترین محورهای مواصلاتی استان خواند و از کاهش نقاط حادثه‌خیز استان از ۱۰۹ نقطه به ۶۰ نقطه خبر داد.

تشکیل ۱۸۰۰ پرونده قاچاق کالا در اصفهان

سردار معصوم‌بیگی همچنین بیشترین سرقت در مدت ۱۰ ماهه امسال را مربوط به منزل، لوازم داخل خودرو و سیم برق و مخابرات عنوان کرد و افزود: در استان اصفهان ۴۸ درصد کاهش جعل و کلاهبرداری را شاهد بودیم و انهدام باندهای جاعل نیز ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به این که توقیف ۸۵۰ خودروی قاچاقچیان در ۱۰ ماهه نخست سال، رشد ۲۱ درصدی عملکرد را در این حوزه ثبت کرده است، اضافه کرد: در حوزه قاچاق کالا هزار و ۸۰۰ پرونده تشکیل شده و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان نسبت به مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش تجربه کرده است.///////

انتهای پیام

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: