پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
روز شنبه، 19 بهمن (8 فوریه) برابر با جشن فانوس در چین است. معمولاً رادیو و تلویزیون مرکزی چین هر سال شب قبل از جشن فانوس شب‎نشینی با شکوهی را برای بینندگان در سراسر چین و دیگر کشورهای جهان پخش می‎کند اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونای جدید، رادیو و تلویزیون مرکزی چین ویژه برنامه‎ای را پخش کرد که مورد توجه و تحسین بسیاری از تماشاگران قرار گرفت.

در این ویژه برنامه گروهی از برجسته‎ترین هنرمندان چین داستان‎هایی تأثیرگذار از مبارزه مردم چین با این ویروس را برای مخاطبان تعریف کردند و با ادای احترام به پزشکان و پرستاران و همه کسانی که برای مبارزه با این ویروس جدید تلاش می‎کنند برای آنان آرزوی موفقیت و سلامتی کردند.

با وجود آنکه هیچ تماشاگری در محل اجرای این برنامه حضور نداشت، تمام 1 میلیارد و 400 میلیون نفر مردم چین به شدت تحت تأثیر این برنامه قرار گرفتند. بسیاری از مخاطبان پس از تماشای این برنامه گفتند که شنیدن این داستان‎ها علاوه بر آنکه باعث افزایش حس همبستگی میان مردم چین شده روحیه ملی برای غلبه بر مشکلات را به آنان نشان داده است. شمار زیادی از مخاطبان نیز در فضای مجازی این پیام‎ها را ارسال کردند:

«اگر هر یک از ما مردم چین قوی باشیم، آینده‎ای بهتر در انتظارمان خواهد بود.»

« ما به خاطر این ویروس در این جشن سنتی از هم جدا هستیم ولی عشق میان ما همواره پایدار خواهد بود.»

«این ویژه برنامه من را خیلی هیجان انگیز کرد و همراه مجری‎ها و هنرمندان حاضر در برنامه می‎گفتم: چین قوی باش! امیدواریم با روحیه‎ای که از این برنامه گرفتیم بتوانیم در مبارزه با ویروس پیروز شویم و مطمئن هستیم که سرمای زمستان نمی‎تواند جلوی فرا رسیدن بهار را بگیرد. ما حمتاً پیروزی می‎شویم!»

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: