پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب غرب تهران:
اکبریان خبرداد: 400 لیتر در ثانیه آب سطحی به منطقه غرب تهران اختصاص یافت و 950 انشعاب آب در منطقه مجاز شد.به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، در نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب غرب استان تهران، مهدی اکبریان در جمع خبرنگاران گفت : منطقه غرب تهران از آب های سطحی بهره مند می شوند.
مدیرعامل آب و فاضلاب غرب تهران که از بیستم آبانماه سال 97 در این اداره مشغول به فعالیت شده است اذعان داشت: از روزی که ما آمدیم و در خدمت شما هستیم من تلاش کردم که در ابتدا همکاران خود را مجاب کنم که غرب تهران آبی ندارد و شاید حدود شش تا هفت ماه طول کشید تا در جلسات کارشناسی مختلف توانستم همکاران خود را راضی کنم که منطقه غرب تهران نیازمند آن است که آب به آن تزریق شود. 
خوشبختانه آقای مهندس بختیاری مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران از ما پشتیبانی کردند و ما توانستیم در مرحله اول نزدیک به 400 لیتر لیتر در ثانیه تخصیص آب سطحی برای غرب تهران بگیریم.

اکبریان در مورد تغییر محدوده کاری و نام شرکت آب و فاضلاب غرب و شهرک های غرب تهران به آب و فاضلاب غرب تهران توضیح داد: منطقه های 21 و 22 به شهر تهران واگذار شد و 10 شهر غربی استان تهران مشتمل بر صفادشت، ملارد، شهریار، شهرقدس، وحیدیه و فردوسیه تا برسد به مرز جاده ساوه به عنوان محدوده آب و فاضلاب غرب تهران تعیین شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب غرب تهران گفت: پروژه اصلی ما آبرسانی غرب تهران از تصفیه خانه ششم تهران است ولی چون این انتقال آب اتفاق نیفتاده فعلا یک تخصیص مازاد در دستور کار است که باید مطالعات طرح جامعش انجام شود.
 فراخوان هم انجام شده و در مرحله انتخاب مشاور هستیم که کل شهرهای غرب تهران به طور کلی از آب سطحی بهره مند شوند.
خوشبختانه با حمایت مهندس بختیاری این امر پذیرفته شد و دستور انجامش را هم دادند.
در مرحله اول هم 400 لیتر تخصیص دادند که 100 لیتر را از سد آبگیر بیلقان که سمت شهر قدس است به سمت شمال برای پنج تا شهر وحیدیه، باغستان، فردوسیه، صباشهر و شاهد شهر که در پایین دست قرار دارد هدایت می شود. قرار است ما دو تا خط از جنوب تهران ، از خط انتقالی که آب را به سمت پرند میبرد بگیریم و این آب که آب سطحی است را تا سال 1400 به سمت غرب تهران بیاوریم.

مدیرعامل آبفای غرب استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 950 رشته انشعاب غیرمجاز آب در شهریار به مجاز تبدیل شده و بیش از 1900 رشته انشعاب غیرمجاز دیگر شناسایی شده است. تمام انشعابات شناسایی شده و دنبال مجاز کردن این انشعابات هستیم. مردم هم خوشبختانه دوست دارند که با توجه به محدودیتی که دارند انشعاباتشان را مجاز کنند و ما مراجعات مردمی را داریم.
وی در مورد چاه های غیرمجاز گفت: چاه های غیرمجاز در حیطه کاری آب منطقه ای هستند و شرکت مدیریت منابع آب منطقه ای متولی این کار است.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: