پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
گروه استان ها-سیستان و بلوچستان- با تلاش و پیگیری کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان "هامون" سرکرده باندگروگانگیری یک میلیارد ریالی در اقدامی ضربتی دستگیر شد.
گیتی آنلاین_ سرهنگ "عباس کشته گر" فرمانده انتظامی شهرستان "هامون" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: اسفندماه سال 92 گزارش یک فقره گروگانگیری در شهرستان "زابل" به پلیس آگاهی گزارش و بلافاصله تیم هایی از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: با حضور عوامل انتظامی در محل حادثه مردی 50 ساله پس از اخاذی یک میلیارد و 50 میلیون ریالی از خانواده اش توسط گروگانگیران و بعد از 12 روز اسارت در محدوده بیمارستان امیرالمومنین(ع) رها شده است.
سرهنگ کشته گر تصریح کرد: در بررسی اظهارات فرد گروگان گرفته شده، مشخص شد این فرد با یک دستگاه وانت نیسان در محور "سبزوار-رودان" در تردد بود که 5 سرنشین یک دستگاه سواری زانتیا سد راه وی شده و با استفاده از اسپری فلفل و تهدید سلاح کلت او را گروگان گرفته و پس از انتقال وی به یکی از روستاهای حوزه استحفاظی شهرستان "هامون" با خانواده اش تماس گرفتند و با تهدید به کشتن مبلغ یک میلیارد و 50 میلیون ریال مطالبه و پس از اخاذی او را با چشمان بسته در شهر "زابل" رها کردند.
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم جنایی پلیس با توجه به اظهارات شاکی پرونده و سرنخ های موجود سرکرده باند گروگانگیری را شناسایی و تحقیقات خود را برای دستگیری او آغاز کردند.
وی عنوان کرد: با توجه به متواری بودن متهم در شهرهای مختلف کشور عملیات دستگیری او به کندی پیش می رفت تا اینکه اطلاعاتی در خصوص بازگشتش به شهرستان "هامون" به دست آمد و تیم های عملیات ویژه پلیس آگاهی بلافاصله برای دستگیری او وارد عمل شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان "هامون" بیان داشت: پس از 10 شبانه روز تحقیقات میدانی گسترده سرانجام متهم را که با یک دستگاه سواری زانتیا در محور "زابل-لوتک" در تردد بود در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.
سرهنگ کشته گر اظهار داشت: متهم که در بازجویی های اولیه منکر هرگونه جرمی بود پس از مواجهه با ادله پلیسی و مستندات کشف شده به بزه انتسابی اعتراف و مشخص شد، این فرد با برادر خانم شاکی دارای اختلافات مالی بوده است.
وی خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: