پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
در مراسم رونمایی از «ائتلاف مردم» عنوان شد؛
گیتی آنلاین – وزیر جهاد کشاورزی در دولت دهم گفت: می‌توان دولت ناکارآمد کنونی را با ابزار مجلس مردمی و انقلابی وادار به عمل به وظایف قانونی خود کرد و به بی‌عملی کنونی پایان داد.

دکتر صادق خلیلیان در مراسم رونمایی از «ائتلاف مردم» متشکل از مدیران دولت‌های نهم و دهم برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: مدیران دولت‌های نهم و دهم با شرکت در انتخابات مجلس یازدهم به‌دنبال حضور در قوه مقننه با هدف اصلاح وضع موجود هستند.

وی با انتقاد از وضعیت کنونی قانون‌گزاری در کشور افزود: در ایران 2 و نیم برابر کشورهای موفق تورم قانون داریم، درحالی که در بسیاری از حوزه‌ها قانون‌گزاری کافی انجام نشده است.

استاد دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: مجلس جایی است که باید هم قانون‌گزاری و هم قانون‌زدایی کند تا بتواند ریل گذاری مشخص و قابل اجرایی برای اداره کشور ایجاد کند.

خلیلیان با بیان اینکه وضعیت غیرقابل دفاع کنونی که روزگار سختی را برای ملت شریف ایران ایجاد کرده است، نتیجه ضعف مجلس است، گفت: ما معتقدیم که می‌توان دولت ناکارآمد کنونی را با ابزار مجلس مردمی و انقلابی وادار به عمل به وظایف قانونی خود کرد و به بی‌عملی کنونی پایان داد.

وی تاکید کرد: «ائتلاف مردم»، سلامت و کارآمدی را در انتخاب اعضا ملاک عمل قرار داده و برخلاف برخی از احزاب و گروه‌ها که کارنامه قابل دفاعی برای عرضه به مردم ندارند، دارای کارنامه موفق در دولت‌های نهم و دهم به‌روایت مردم، کارشناسان اقتصادی و رهبری عزیز انقلاب است.

ائتلاف مردم؛ متشکل از مدیران دولت های نهم و دهم برای شرکت در رقابت های انتخاباتی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اعلام موجودیت کرد.

در این ائتلاف که در آن نام برخی چهره های شاخص دولت های نهم و دهم مانند وزرا، معاونین رئیس جمهور، معاونین وزیر و مدیران کل حضور دارند بر پیگیری مطالبات اصیل مردم با استفاده از ظرفیت های ملی نخبگان کشور تاکید شده است.

در هفته های اخیر اخباری از احتمال حضور مدیران دولت های نهم و دهم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رسانه ها منتشر شده بود که با این اعلام موجودیت به واقعیت پیوسته است.

گمانه زنیهای محافل سیاسی، بر شکل گیری جریانی مستقل با عنوان «ائتلاف مردم» با محوریت مدیران دولت های نهم و دهم برای حضور در انتخابات قطعی حکایت دارد که فهرست اولیه آن هم در رسانه های مردمی منتشر شده است.

به گزارش تحریریه، گمانه زنیهای محافل سیاسی نشان می دهد که ظاهرا این جریان مستقل با شعار «معیشت، نشاط، فسادستیزی» برنامه هایی جدی برای حضور پررنگ و تعیین کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد که در ادامه فهرست نامزدهای این ائتلاف براساس به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- صادق خلیلیان
2-بهروز مرادی
3-محمدحسین طریقت منفرد
4-محمدحسن نامی
5-محمد سلیمانی
6-رضا تقی پور
7-محمد عباسی
8-داوود منظور
9- امین الله تقوی
10- حمیدرسایی
11- مهدی کوچک زاده
12- فاطمه قربان
13- زهره سادات لاجوردی
14- محمد حسین یادگاری
15- مجید امیدی شهرکی
16-غلامرضا خواجه سروی
17- محسن شاطرزاده
18- ابراهیم سحرخیز
19- جلیل سالاری
20- افشار دارابی
21- ابوالفضل ظهره وند
22- مجتبی رحماندوست
23- امیرحسین افشارزاده
24- محمدحسن وکیل پور
25- عطا بهرامی
26- سید مهدی زریباف
27- وحید اشتری
28 – مهدی شریفیان
29- سیدحسین رضوی پور
30- حسین شهبازی
31- امین مرادی
32- محمد کریم شهرزاد
33- محمد علی هاشمی خواه
34- محمد طیب صادق
35- ابوالقاسم رئوفیان
36- علیرضا خضریان
37- علیرضا وحید داداش زاده
38- محمد محمدی پور
39- محمد شیریجیان
40- حسن حسین زاده
41- عباس خزایی
42- علی کاشمری

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تاریخ 2 اسفند برگزار می‌شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: