پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۱۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۵
مدیرعامل آب و فاضلاب غرب تهران:
مدیرعامل آب و فاضلاب غرب استان تهران از تهیه و تدارک مراحلی برای استفاده بهینه از کود انسانی به دست آمده از تصفیه آب و فاضلاب خبرداد.

مهدی اکبریان مدیرعامل آب و فاضلاب غرب استان تهران در پاسخ سوال خبرنگار گیتی آنلاین که با اختلاط فاضلاب فضولات انسانی و فاضلابی که ناشی از شستشوهای خانگی است آیا ما را با مشکل ضرورت واردات فضولات انسانی از کشورهای دیگر مواجه نمی کند گفت: در فرآیند جمع آوری فاضلاب همه آنچه از لوله فاضلاب خارج می شود یک خط ورودی دارد که به شبکه جمع آوری فاضلاب وصل می شود اعم از لباسشویی، ظرفشویی، حمام و حتی سرویس توالت همه با یک سرشیر به شبکه جمع آوری فاضلاب وصل می شوند .
وی ادامه داد: طی فرآیندی که تصفیه خانه روی فاضلاب به دست آمده انجام می ده میکروارگانیزم هایی موجود در فاضلاب کشت داده می شوند و در انتها با فعل و انفعالاتی که انجام می شود عمده باکتری ها از بین می روند و یک لجنی به دست می آید که آن را آبگیری و خشک می کنیم.
اکبریان گفت:  معمولا در تصفیه خانه ها مقدار زیادی لجن تصفیه شده داریم که حتی کاربری کشاورزی هم دارند. در تصفیه خانه جنوب مقدار زیادی کود انسانی یا همان لجن جمع شده و ما داریم برایش پروسه ای را طراحی می کنیم تا بتوانیم از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: