پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۱۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: جایگاه مجلس امروز دچار ضعف جدی است و مردم مطالبه دارند این ضعف تبدیل به قوت شود و ان‌شاءلله مجلس قوی و جدی‌ای شکل بگیرد.
محسن پیرهادی امروز و در یک نشست خبری که در خبرگزاری فارس برگزارشد، اظهار داشت: در این دوره از اقدامات و فعالیت‌هایی که شورای ائتلاف داشت، چند نکته متمایز از گذشته داشتیم که یکی بحث جوانگرابی بود چرا که در ترکیب لیست ارائه شده از سوی شورا، حدود ١٨ نفر چهره جدید و جوان معرفی شده است.

وی ادامه داد: نکته دوم حضور بانوان بود این دوره در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها، زنان شورای ائتلاف حضور فعال داشتند. بحث دیگر برای نفی تصمیم گیری از بالا به پایین بود، وقتی اسامی و کاندیدا‌ها را می‌خواستیم تعیین کنیم دخالت و مشارکت مستقیم مردم را داشتیم، با مجامعی که در حوزه‌های انتخابیه استان‌ها و تهران برگزار شد، این دخالت مستقیم شکل گرفت.

پیرهادی یادآور شد: حتی در تکمیل لیست شورای ائتلاف در وهله آخر نیز ۱۰ نفر با نظر مستقیم مردم انتخاب شدند، یعنی ۱۰ نفری که به شورای انتخاب اضافه شدند با نظر مستقیم مردم تعیین شدند.
 

سخنگوی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب افزود: در شاکله لیست شورای ائتلاف نیروی انقلاب از مردم نظرسنجی شد و این متفاوت‌تر از گذشته و حتی متفاوت‌تر از رقیب و حتی گروه‌های همسان انجام شد. شاید هیچ گروهی ماه‌ها خود را درگیر این نکرد تا از همه ذائقه‌ها، تخصص‌ها و نقش مردم استفاده کند. در این دوره تلاش بر این بود که غیر از استفاده از احزاب و تشکل ها، از مردم هم که نعمت هستند، استفاده شود.

وی با اشاره به اصلاحی که در لیست شورای ائتلاف صورت گرفت، افزود: آنچه امروز مردم مطالبه می‌کنند در حوزه اقتصادی و مواردی مانند تورم، گرانی و اشتغال است لذا در اصلاح لیست، رویکرد اقتصادی پررنگ شد و امیدواریم نمایندگانی به مجلس راه پیدا کنند که هم دولت را وادار به کار کنند و هم کمک دولت باشند و هم مجلس را به جایگاه واقعی آن که در راس امور است، برسانند.

پیرهادی افزود: جایگاه مجلس امروز دچار ضعف جدی است و مردم مطالبه دارند این ضعف تبدیل به قوت شود و ان‌شاءلله مجلس قوی و جدی‌ای شکل بگیرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: