پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
با پیگیری خبرنگار گیتی آنلاین؛
رییس سازمان ثبت احوال کشور از دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مالی مورد نیاز صدور کارت ملی هوشمند خبر داد.
حمید درخشان نیا در گفت‌وگو با خبرنگار گیتی آنلاین در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند، اعلام کرد: از کل واجدین شرایط که در حدود ۶۲ میلیون نفر هستند، بالای ۱۵ سال، بیش از ۵۵ میلیون نفر ثبت‌نام صدور کارت ملی هوشمند را تکمیل کردند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از صدور کارت ملی هوشمند برای حدود ۴۷ میلیون نفر خبر داد و افزود: خوشبختانه در جلسه‌ای که اخیراً خدمت ریاست جمهور بودیم، دستور اکید به سازمان برنامه و بودجه که منابع مالی مورد نیاز صدور کارت ملی هوشمند را تامین کنند.

وی خاطر نشان کرد: با تامین اعتبار مالی مورد نیاز شرکت‌های تولیدکننده کارت هوشمند، به زودی کارت‌ها در اختیار ما قرار خواهد گرفت و هم اکنون ظرفیت تولید کارت در سازمان ثبت احوال کشور ۲ و نیم میلیون کارت در ماه است و ما اماده‌این که در یک مدت کوتاه کارت‌ها را آماده کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.

رییس سازمان ثبت احوال همچنین گفت: چاپخانه دولتی که امسال قرار بود این کارت‌ها را تولید کرده و در اختیار ما قرار دهد، تا حدودی با تاخیر این اقدام را انجام داد که با تامین منابع مالی این مشکل حل خواهد شد.
درخشان نیا ادامه داد: منابع مالی مورد نیاز در مرحله نخست عددی حدود ۲۷۰ میلیارد تومان مورد نیاز ماست که در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات تامین مالی رییس جمهور بر تامین مالی صدور کارت‌های هوشمند ملی تاکید کرد.

وی اظهار کرد: هم اکنون سازمان برنامه و بودجه اقدام لازم را در خصوص منابع مالی کارت‌های هوشمند ملی انجام داده و فکر می‌کنم در روزهای آینده بودجه مورد نظر در اختیار سازمان ثبت احوال قرار بگیرد و ما به تعهد خود عمل کنیم.
انتهای پیام/
خبرنگار: اکرم سادات حسینی شبستری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: