پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
بر اساس گزارشی از شبکه های اجتماعی، صبح 23 ژانویه، یک مرد 56 ساله در بازار با یک فروشنده سبزیجات مبتلا به کروناویروس جدید به مدت 15 ثانیه تماس داشت، هیچ کدام از آن دو نفر ماسک نداشتند. 4 

نیه تماس داشت، هیچ کدام از آن دو نفر ماسک نداشتند. 4 فوریه (15 بهمن)، ابتلای این مرد 56 ساله به کروناویروس تایید شد. این ویروس چگونه شیوع می یابد و ما چگونه باید از آلوده شدن به آن جلوگیری کنیم؟

شیوع کروناویروس سه راه اصلی دارد. یک، از طریق آب دهان، دوم، آئروسل و سوم، تماس.

با آن که مرد 56 ساله به مدت کوتاهی با مبتلای کروناویروس تماس داشته، اما احتمال زیادی می رود که در این مدت، آن فرد مبتلا عطسه کرده یا نفس عمیق کشیده باشد و ویروس از دهانش در هوا پخش شده و به او رسیده باشد. یا با آن که ذرات درشت آب دهان به سرعت به زمین افتاده، اما آئروسل آن به مدت نسبتا طولانی در فضا باقی مانده باشد. گرد و غبار موجود در فضا و دود سیگار نیز از همین راه در هوا پخش می شود. بنابراین، آئروسل یکی از راه های اصلی شیوع کروناویروس به شمار می رود.

دکتر جونگ نان شان رییس گروه کارشناسان ارشد کمیته ملی بهداشت و سلامت و عضو فرهنگستان مهندسی چین در این باره پیشنهاد کرد که در منطقه شیوع بیماری و یا اماکن عمومی باید از ماسک استفاده کرد. اما در خانه و یا اماکن خلوت ماسک ضرورت چندانی ندارد.

وو زونگ یوئو کارشناس ارشد بیماری واگیردار مرکز کنترل بیماری چین نیز گفت: پس از بازگشت به خانه باید دست ها را شست. هوای خانه باید همواره تهویه شود. همچنین

استفاده از الکل بهداشتی و پزشکی، صابون مایع برای ضد عفونی در شست و شوی دست برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا نیز بسیار موثر خواهد بود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: