پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین چندی پیش در پاسخ به نامه بیل گیتس رییس صندوق گیتس آمریکا نوشت: «من همیشه گفته ام، انسانیت، جامعه ای با سرنوشت مشترک است.» پیشتر آقای گیتس در نامه خطاب به شی جین چینگ از اقدامات دولت و مردم چین در مبارزه با کروناویروس تقدیر کرد.

جامعه جهانی به چه معنا است؟ بشر از طریق شیوع کروناویروس شناخت عمیقتری نسبت به آن پیدا می کند. ویروس بدون مرز است، غلبه بر آن به همبستگی ، همکاری و مبارزه مشترک نیاز دارد. غیر از ان هیچ انتخاب دیگری ندارد.

چین با جامعترین، جدیترین و کاملترین اقدامات به ثمرات مهمی در مهار کروناویروس دست یافته، به موقع و به طور شفاف به سازمان جهانی بهداشت و کشورها و مناطق دیگر اطلاع رسانی کرده، برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در سراسر جهان زمان ارزشمندی خریده است، چین تا حد امکان وظایف خویش را به خوبی انجام داده، از جان و سلامت مردم کشور خویش و مردم جهان دفاع کرده و در قبال امور امنیت بهداشت عمومی جهان مسؤولیت پذیر بوده است.

مسؤولان بیش از 160 کشور و سازمان بین المللی طی تلگرامی به چین حمایت خود را بیان کرده اند؛ بیش از 30 کشور و سازمان جهانی کالا و تجهیزات پزشکی در اختیار چین گذاشته اند، شرکتهای خارجی زیادی مستقر در چین، کمک اهداء کرده اند؛ جامعه جهانی مسؤولیت پذیری مسافران یک قایق، همکاری در هنگام طوفان و به سهیم شدن در سختیها و دشواریها را در عمل نشان داده است.

روشن است در جریان مبارزه با کرونا، کمکهای مادی و حمایت سیاسی کشورهای مختلف به انگیزه همکاری مطلوبی تبدیل شده است.

به دنبال مهار روشن سرایت کروناویروس، بیشتر خطوط تولیدی کارخانجات چین به حرکت در آمده است. قطار چین و اروپا در چند منطقه چین مجددا حرکت به سمت کشورهای مسیر را از سر گرفته اند. در شانگهای مرکز اقتصادی چین، 90 درصد 500 مؤسسه برتر جهان فعالیت تولیدی را از سر گرفته اند.

براثر اقدامات محکم چین و حمایت نیرومند جهان، زنجیره صنعتی جهان همچنان با استواری در گردش است که دال بر قدرت همبستگی و کمک به یکدیگر است.

پژوهشگاه مسائل بین المللی شانگهای چندی پیش گزارشی با عنوان نبرد نهایی مقابله چین با شیوع کروناویروس 19 منتشر و اظهار کرد: در شرایط اضطراری جهانی، رفاه جامعه جهانی به همبستگی و هماهنگی بین المللی نیاز دارد، نه سخنان افراطی و واکنش بیش از حد.

در حقیقت چه با غلبه سریع بر کروناویروس، چه با کاستن از تاثیرات منفی آن بر توسعه جهان، قطعاً باید دیدگاه کوته بینانه و خودخواهانه «قطع ارتباط »، بازی مجموع صفر و روحیه «جزیره انزوا» را کنار گذاشت.

شی جین چینگ در جواب نامه به بیل گیتس گفت، همبستگی و همکاری قویترین سلاح است. این قول رویکرد جامعه جهانی برای مقابله با خطرات مشترک را روشن کرده است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: