پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
با وجود نگرانی های جهانیان از تاثیرات منفی ناشی از شیوع کروناویروس جدید در توسعه اقتصادی چین، بازار سرمایه چین که نماد مهمی از اقتصاد این کشور است، انعطاف پذیری قوی از خود نشان داده است.

 اقتصادی چین، بازار سرمایه چین که نماد مهمی از اقتصاد این کشور است، انعطاف پذیری قوی از خود نشان داده است. بسیاری سرمایه گذاران چینی و خارجی گام های خود را برای ورود به بازار سهام چین تسریع بخشیده و اعتماد قوی خود را به دورنمای رو به رشد درازمدت اقتصاد چین نشان داده اند.

در شرایط افت بسیاری بازارهای اوراق بهادار کشورها در دو روز گذشته ، بازار اوراق بهادر چین صعود چشمگیری داشته است. روز سه شنبه 25 فوریه/ 6 اسفند، بازار سهام چین همچنان صعود کرده و میزان معامله در بورس های شانگهای و شن جن درپنجمین روز توالی از 1000 میلیارد یوان فراتر رفت. پس از بازگشایی بورس ها در روز 3 فوریه/ 14 بهمن، شاخص بخش شرکت های نوآوری بورس های چین، رکورد جدید در 3 سال گذشته ایجاد کرد. بر اساس داده های منتشر شده، تا 21 فوریه/ 2 اسفند، امسال مبلغ سرمایه خارجی وارد شده به بورس های شانگهای و شن جن به بیش از 80 میلیارد یوان رسید.

چارلی مونگر سرمایه گذار معروف بین المللی چندی پیش اعلام کرد: چین بیش از 800 میلیون جمعیت را از فقر رهانده و من این دستاورد چین را تحسین می کنم و به دورنمای این کشور اطمینان کامل دارم. چین واقعا فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری دارد. مونگر به دورنمای رشد اقتصادی چین بسیار خوشبین بوده و وارن بافت شریک خود را به سرمایه گذاری در شرکت بی وای دی چین توصیه کرده و سود کلانی به دست آورده است.

با این اوصاف متوجه می شویم که شیوع کروناویروس جدید در اعتماد سرمایه گذاران بر دورنمای رو به رشد اقتصاد چین تاثیری نداشته است. کریستالینا جورجیووا مدیر کل صندوق بین المللی پول چندی پیش اعلام کرد: شیوع کروناویروس جدید تا اندازه ای به اقتصاد چین فشار وارد کرده، اما اطمینان دارم که اقتصاد چین بار دیگر به سرعت رشد خواهد کرد.

در روزهای اخیر، به دنبال رسیدن به دستاوردهای مرحله ای چین در پیشگیری و مهار کروناویروس، این کشور تدابیری برای احیا و تحریک رشد اقتصادی در پیش گرفته که سبب تقویت اعتماد سرمایه گذاران شده است.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز یک شنبه 23 فوریه/ 4 بهمن در نشست پیشبرد پیشگیری و کنترل کروناویروس و رشد اقتصادی و اجتماعی چین اعلام کرد: شیوع کروناویروس به طور اجتناب ناپذیر در رشد اقتصادی و اجتماعی تاثیرات نسبتا بزرگی ایجاد می کند. با این حال، در نظر کلی، اوضاع کلی رو به رشد اقتصاد چین در درازمدت در آینده تغییر نکرده است. تاثیرات منفی ناشی از شیوع بیماری موقت و به طور کلی قابل کنترل است. وی از مناطق مختلف چین خواست بر اساس وضعیت خود، در هشت زمینه، از جمله احیای تولید کارخانجات، تامین زندگی اساسی مردم و تحقق هدف فقرزدایی به پیشبرد همگام پیشگیری و مهار بیماری و توسعه اقتصادی و اجتماعی بپردازند. رییس جمهور چین همچنین گفت: چین فشار را به نیروی محرکه تبدیل خواهد کرد و ضمن تقویت تعدیل سیاست ها، پتانسیل و نیروی محرکه بزرگ توسعه را برانگیخته و اهداف رشد اقتصادی و اجتماعی در سال جاری را تحقق خواهد بخشید.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: