پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۷
بروس اِیلوارد رییس تیم کارشناسان خارجی گروه تحقیقات مشترک کارشناسان چین و سازمان جهانی بهداشت در پکن خاطر نشان کرد: می دانیم که روش های چین موفقیت آمیز بوده و این ثابت شده است. چنین سخنی، بسیار ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

بروس اِیلوارد در نشست خبری گفت: «در جریان مقابله با شیوع کروناویروس 2019، این نظریه وجود داشت که در شرایطی که دارو و واکسن خاصی برای این بیماری وجود ندارد، روشی هم برای مقابله با آن نیست. اما واکنش و عملکرد چین این گونه بود که در چنین حالتی از هر راه و روش موجود برای مقابله با این بیماری استفاده می کنیم. با توجه به شرایط واقعی و نشانه های فعلی از روش های جایگزین، چنین بر می آید که جان مبتلایان تا حد امکان نجات می یابد.

این مقام از سازمان جهانی بهداشت در ادامه افزود: «پس از ارزیابی ها، ما بر این باوریم که روش های چین اعم از فراخوان سراسری دولت های مرکزی و محلی و همچنین همکاری جامعه چین در مقابله با کروناویروس 2019، روند شیوع بیماری قطع شده و از به وجود آمدن هزاران مورد جدید ابتلا به کروناویروس 2019 پیشگیری شده است. این دستاوردها بسیار فوق العاده و دارای ارزش بزرگ و مهمی است.»

تیم کارشناسان خارجی گروه تحقیقاتی پیشنهاد کردند، کشورهای دیگر نیز باید به سرعت اقدامات چین را دوباره مورد ارزیابی قرار دهند.  

این ارزیابی عینی نتیجه تحقیقات عمیق از خط مقدم مبارزه با کرونا است. تیم کارشناسان سازمان جهانی بهداشت متشکل از 9 نفر به اتفاق همقطاران چینی از پکن و استان های گوانگ دونگ، سی چوان و هوبی بازدید کردند. اقدامات چین در مبارزه با کرونا چگونه پیش می رود؟ روشن است، نتیجه تحقیقاتی میدانی معتبر و قانع کننده است.

شیوع کروناویروس جدید یک فوریت بهداشت عمومی بزرگ و ناگهانی است که پس از تاسیس چین نو سریع ترین شیوع و گسترده ترین سرایت عفونی و سخت ترین پیشگیری و مهار به شمار می رود. این رویداد برای چین هم بحران و هم یک آزمون است. جامعه چین در برابر شیوع بیماری، سرعت و کارایی شگفت انگیزی از خود نشان داده است.

داده های جدید نشان می دهد در روز 5 اسفند، موارد ابتلای قطعی به کرونا در مناطق داخلی چین به غیر از هوبی یک رقمی شده است. بسیاری از مناطق چین میزان برخورد فوری و اورژانسی با بهداشت عمومی را پایین آورده اند. همان طور که رهبر چین چندی پیش در یک کنفرانس تلویزیونی و تلفنی برای 170 هزار نفر تاکید کرد، واقعیات ثابت کرده است، قضاوت کمیته مرکزی حزب کمونیست چین درباره شیوع بیماری صحیح است، برنامه ریزی در این زمینه به موقع صورت گرفته و اقدامات اجرا شده قوی و ثمربخش است، این موضوع بار دیگر اولویت برجسته چین به رهبری حزب کمونیست و نظام سوسیالیسم با ویژگی چین را نشان داده است.

ویروس کرونا ویروسی جدیدست و شناخت انسان درباره آن نیاز به یک روند تدریجی دارد، پیشگیری و مهار شیوع آن هنوز نباید سست شود. اما همان طور که مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته است، پیامی کلیدی که امید، شجاعت و اعتماد برای همه کشورها فراهم آورده، این است که این ویروس قابل مهار است.

با همبستگی و همکاری و اعتماد به نفس، جهان می تواند هرچه زودتر از این بحران خارج شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: