پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: حال بیمار خانم ۵۵ ساله ای در ارومیه که امروز تست کرونایش از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد، رو به بهبودی است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، دکتر جواد آقازاده -رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی- ضمن اعلام این خبر در ادامه گفت: امروز تست کرونای بیمار خانمی ۵۵ ساله در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

دکتر آقازاده افزود: این بیمار که چند روز پیش با علائم بالینی بیماری تنفسی و سابقه سفر زیارتی به قم و بازگشت به ارومیه را داشت از همان ابتدا به عنوان مورد مشکوک بستری و نمونه خون وی برای آزمایش کرونا به تهران ارسال شد و بلافاصله و به صورت کاملاً ایزوله تحت مراقبت و درمان قرار گرفت و امروز نتیجه آزمایش وی از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: خوشبختانه بیمار حال عمومی خوب و شرایط پایداری دارد و بنا به اظهار همکار متخصص عفونی طی چند روز آینده با تکمیل پروسه درمان مرخص خواهد شد و این نشان می دهد که کرونا قابلیت درمان دارد و از این لحاظ بسیار خوشحالیم.

دکتر آقازاده ضمن تشکر و تقدیر از پزشکان، پرستاران و همکارانی که در مراقبت از این بیمار تلاش کرده اند اظهار داشت: میزان بالای هوشیاری سیستم بهداشتی و درمانی استان موجب گردید که بیمار به درستی به عنوان مورد مشکوک تلقی شود و به سرعت درمان وی قبل از اعلام نتیجه آزمایش آغاز گردد و امروز شاهدیم که علیرغم مثبت بودن آزمایش، حال بیمار رو به بهبود است و انشاالله به زودی ترخیص خواهد شد و از آنجایی که ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی کاملی انجام یافته بود، امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده است لذا از همه همکاران تلاشگر بسیار متشکرم.

دکتر آقازاده در پایان گفت: ما معتقدیم که باید با مردم رو راست و صادق باشیم لذا تاکید می کنم که اخبار مربوط به این بیماری را از منابع معتبر اخذ نمایند و با رعایت اصول بهداشت فردی و خود مراقبتی بر این بیماری غلبه نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: قطعاً کرونا را شکست خواهیم داد.

نویسنده:هادی علیزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: