پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
گزارش گروه بازرسی مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی درباره وضعیت کنترل کروناویروس در چین 29 فوریه (10 اسفند) منتشر شد که در آن، درباره ارزیابی تلاش های چین برای کنترل کروناویروس آمده است: «چین شجاعانه‌ترین، منعطف‌ترین و جدی‌‌ترین تدابیر در تاریخ را برای کنترل شیوع بیماری اتخاذ کرده است»

این، نتیجه گیری مشترک 25 عضو گروه یادشده از کشورهای چین، آلمان، ژاپن، کره جنوبی، نیجریه، روسیه، سنگاپور، آمریکا و سازمان بهداشت جهانی، پس از 9 روز بازرسی در چین است.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین بارها تاکید کرد باید همیشه امنیت و سلامت مردم را در اولویت قرار داد. در این راستا، ظرف کمتر از بیست روز، دو بیمارستان مخصوص که هر یک دارای 2500 تخت بستری هستند، در شهر ووهان ساخته شده و یک شبکه گسترده و عمیق برای کنترل بیماری که حتی به کوچکترین سازه های شهرها و روستاها می رسد، ایجاد شده است. این گروه بازرسی مشترک در زمان حضور خود در چین برای بررسی وضعیت، تحت تأثیر مواردی مثل احترام دولت به زندگی مردم و حفاظت از آن، توان بالای چین برای بسیج جامعه، انجام سریع برنامه ها و تمایل دسته جمعی به کمک به افراد دیگر قرار گرفتند.

کارشناسان این گروه همچنین شاهد آن بودند که چین برای نجات بیماران از فناوری‎های مانند داده‎های بزرگ، هوش مصنوعی و 5 جی استفاده می‎کند و برای تأمین تجهیزات پزشکی و درمانی بودجه بسیار عظیمی اختصاص داده است.

در حال حاضر، وضعیت شیوع کووید-19 در چین در حال بهبود است اما در سوی دیگر این بیماری در سراسر جهان گسترش یافته و سازمان بهداشت جهانی سطح خطر شیوع کروناویروس در جهان را از سطح «بالا» به «بسیار بالا» ارتقاء داده است. یافتن راهی برای کنترل شیوع این بیماری در جهان یکی از فوری‎ترین اولویت کنونی جامعه جهانی است.

در گزارش فوق آمده است: تجربیات چین در کنترل کروناویروس بسیار مهم و قابل استفاده است. تجربیات چین در «قرنطینه شهر ووهان»، پیگیری مبتلایان و افرادی که با مبتلایان تماس نزدیک دارند، و تضمین جداسازی آنها از یکدیگر، برای جامعه جهانی قابل استفاده است.

ویروس مرز نمی‎شناسد و همه کشورها در عین آماده شدن برای مقابله با آن نباید هراس بیش از حد به خود راه دهند. همان طور که تدروس آدانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته است: در صورت اتخاذ تدابیر درست، بیماری تحت کنترل قرار خواهد گرفت. او این واقعیت را پیامی کلیدی از سوی چین برای جهان خواند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: